Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Leszek Duklanowski. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Leszek Duklanowski. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Symbol zdziczenia części środowisk lewicowych - tak sprawę zniszczenia elewacji szczecińskiego kościoła komentował w "Rozmowach pod krawatem" Leszek Duklanowski z Prawa i Sprawiedliwości.
- Wyraz czy symbol zdziczenia części społeczeństwa lewicowo-liberalnego. Ten kościół powstawał w latach 70-tych i był budowany przez mieszkańców Kaliny, Przyjaźni, Pogodna i Somosierry. W tym kościele w latach 70-tych skupiała się działalność charytatywna i prawna. Była pomoc dla opozycjonistów, dla normalnych mieszkańców - powiedział Leszek Duklanowski.

Duklanowski zwracał uwagę, że marszałek województwa, szef szczecińskiej PO nie odciął się od słów swojej pełnomocnik - ta broniła sprawców i szkalowała Kościół.

Radny PiS komentował też sprawę budowy nowego kościoła na Prawobrzeżu, krytykowaną przez Koalicję Obywatelską. Duklanowski podkreślał, że jeszcze w 2008 roku, gdy uchwalano plan zagospodarowania i miejsce dla kościoła, PO w całości zagłosowała "za".
Symbol zdziczenia części środowisk lewicowych - tak sprawę zniszczenia elewacji szczecińskiego kościoła komentował w "Rozmowach pod krawatem" Leszek Duklanowski z Prawa i Sprawiedliwości.

Dodaj komentarz 12 komentarzy

Trochę Pan to "przewymiarował" - pomalowanie kawałka muru to chuligaństwo, zasługujące oczywiście na bezwzględne potępienie, ale nie symbol. Jeśli to przewymiarowanie ma służyć podziałowi społeczeństwa, to takie słowa są gorsze niż ta farba i to jest symbol - cynizmu polityków.
Panowie - bracia Marek i Tomasz Duklanowscy tak mają. Mowa nienawiści jest ich normalnym językiem. A nawiasem mówiąc, Kościół za PIS stał się już partią polityczną i z wiarą niewiele ma wspólnego. Pomodlić się do Boga można nawet u "Kowalskiego w piwnicy" i nie trzeba już chodzić na wiec partyjny do kościoła. Wydaje mi się, że Kościół będzie największym przegranym, gdy PIS odpadnie od władzy.
Symbol zdziczenia części środowisk lewicowych, który pokazał, jak daleko są zdeprawowani przedstawiciele tych kręgów, a przede wszystkim, z jakimi osobami mamy do czynienia.
Usprawiedliwianie takiego czynu jest nawet gorsze od niego, bo pokazuje, jak mocno zdemoralizowane są umysły tych osób i jak bardzo nienawidzą Polski. Jeśli komuś nie podoba się ten kraj, może śmiało wyjechać do państw islamskich i tam malować elewacje meczetów - powodzenia.
Stetin.., wg mnie mamy na tyle bogate ale i bolesne doświadczenia, że nie powinno nikomu przejść przez gardło "że jak się komuś nie podoba to może wyjechać ...". Chuligaństwo należy bezwarunkowo tępić, to polegające na niszczeniu czyjejś własności, ale także to, polegające na zawłaszczaniu...
Wy tu się elewacjami budynków zajmujecie,
A TAM LUDZIE NA ZARAZĘ UMIERAJĄ !!!
SZPITALE PRZEPEŁNIONE - CHORYCH NIE PRZYJMUJĄ.
Ludzie w karetkach umierają wożeni godzinami
to jest obraz totalnego burdelu i bezduszności PiS
"Sytuacja nie powinna mieć miejsca, ale też ich rozumiem" - klasyka wg PIS. Niech się Duklanowski zajmie również innymi "muralami", Kościół z pomocą władza sobie poradzi.
A skąd wie że tego nie zrobili wyznawcy prezesa ?
Zdziczenie to jest wtedy , jak kilku kiboli ubranych w patriotyczne koszulki kopie niepełnoletnie dzieci idące w marszu równości
@ Jan Nowak... To nie jest obraz burdelu i bezduszności PIS-u tylko obraz jak wygląda Samorządowa Polska o którą jeszcze większą samorządność tak niedawno krzyczeli Prezydenci największych miast polski. Szpitale są samorządowe , pogotowia są samorządowe ; dzięki Bogu i PIS pozostała jeszcze w rękach rządowych policja i wojsko , bo przy takim podejściu Samorządów w momencie zagrożenia pozostało by tylko wywiesić przez nich białą flagę i abdykować oddając po kawałku część polski !! Przypomnę tylko że PO-PSL miało 8 lat (!) na przeprowadzenie reformy administracyjnej ale tego nie zrobiło. Dlaczego? Bo każda władza lubi mieć wszystko pod kontrolą - w obecnej sytuacji jest to zbawienie ; ale niestety nie każdy to zrozumie. A jak wyglądałaby ta samorządność to jasno widać na przykładzie Niemiec gdzie jeden Land blokuje mieszkańców innego...Taki porządek!
A może to symbol polaryzacji społeczeństwa, do którego wymiernie przyczyniła się rządząca partia.
@Nomis - rządzicie już szósty rok. SZÓSTY ROK!!! I ciągle "wina Tuska"???
A to przecież za czasów PiS zamykane są szpitale oraz szpitalne oddziały, a PiS-owska władza pogardliwie, z buta, traktuje medyków, co sprowadziło się do hasła:
NIECH JADĄ.
Zatrudniacie w szpitalach księży kapelanów z wielotysięcznymi gażami, a pielęgniarki zasuwają za damski frajer na głodowych pensyjkach.
No i te wszechogarniające kolesiostwo i polityczny klucz.... tak przy zatrudnianiu, jak i przy udzielaniu zamówień. Maseczki i respiratory od kumpli-oszustów to tylko czubek góry lodowej.
Notabene panowie wyznawcy POPiS-u - wycieranie się winą Tuska, jak się miało 6 lat na cofnięcie tego zostało wtedy napsute, nie świadczy wcale dobrze o obecnej władzy. Szczególnie, o jej podkreślanym wszem i wobec profesjonalizmie i skuteczności w działaniu. Przy czym PiS ma obecnie samodzielną większość w sejmie i tu jest ostateczne zdanie (o podpis PAD-a nie muszą się martwić).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty