Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
To pierwszy krzyż w miejscu, gdzie będzie świątynia. Całe pokolenia mają wyrastać na bożej drodze - powiedział ks. arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, podczas święcenia krzyża misyjnego i terenu na osiedlu nad Rudzianką w Szczecinie.
To tutaj stanie nowy kościół, przy nowo powołanej parafii pod wezwaniem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

- Nie sposób nie dziękować ludziom z zarządu miasta, z panem prezydentem na czele, radnym miasta. Wszystkim, którzy wspierali to dzieło, aby zachowując wszystkie przepisy prawa polskiego, można było zabezpieczyć prawa ludzi wierzących. W sposób najbardziej szczególny chcę pozdrowić was, którzy przy męczenniku księdzu Jerzym się odnajdujecie - powiedział ks. arcybiskup Dzięga.

W poniedziałek mija 36. rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki - przypomniał proboszcz nowej parafii ks. Paweł Płaczek.

- I to miejsce w Szczecinie, z resztą jedyne na terenie naszego województwa poświęcone jego pamięci, jego osobie i życiu. To będzie głośne wołanie o to, abyśmy zawsze zło dobrem zwyciężali. Będzie też miejscem zgromadzeń ludzi, dla których słowo solidarność, wolność, ojczyzna i patriotyzm to są słowa kluczowe, fundamentalne w codziennym, nawet i rodzinnym życiu - dodał ks. Płaczek.

Po poświeceniu krzyża i terenu, gdzie powstanie nowy kościół, ks. arcybiskup Andrzej Dzięga odprawił mszę świętą w intencji nowej parafii.
- W sposób najbardziej szczególny chcę pozdrowić was, którzy przy męczenniku księdzu Jerzym się odnajdujecie - powiedział ks. arcybiskup Dzięga.
- Będzie też miejscem zgromadzeń ludzi, dla których słowo solidarność, wolność, ojczyzna i patriotyzm to są słowa kluczowe, fundamentalne w codziennym, nawet i rodzinnym życiu - dodał ks. Płaczek.

5 komentarzy

Arc Dzięga stoi ponad prawem,bo nie używa maseczki (wg. niego Chrystus nie zaraża,więc po co ma nosić) Reszta towarzystwa po kolei ślini krzyż a większość ma niby maseczki,ale nosy odkryte. Oczywiście nie zostaną oni ukarani, bo są równi i równiejsi.
Będą budować kolejny brzydko wyglądający Kościół na prawobrzeżu... wyszystkie wybudowane przez Polaków są brzydkie albo nie skończone! Ps wszyscy co całowali ten krzyż powinni iść na kwarantannę!
Ogranicza się liczbę wiernych w kościołach na metr kwadratowy, to się zwiększa liczbę kościołów na kilometr kwadratowy.
Z jednej strony, obserwowanie takich obrzędów połączonych z gusłami może być ciekawym zajęciem, z drugiej jednak, jeśli założymy, że pod względem emocjonalnym i intelektualnym nic nie zmieniło się od setek lat i dalej te gusła są wykorzystywane do zdobycia i cementowania władzy nad "maluczkimi", to zachodzi pytanie - po co szkoła, nauka ...
Panu redaktorowi chciałbym zwrócić uwagę, że do czasu prawomocnego wyroku można mówić jedynie o domniemaniu przywłaszczenia sobie 90 mln. zł. Mówienie o tym jako o fakcie dokonanym jest...(proszę sobie samemu odpowiedzieć czym).
A teraz o kościele na Rudziance. Radni miejscy są wybrani w demokratycznych wyborach i ich decyzje wyrażają wolę większości mieszkańców naszego miasta (podobnie jest w sejmie.....). A może nasze najlepsze Radio Szczecin (naprawdę!! bez aluzji!!) zorganizuje plebiscyt w tej sprawie? Przy tak dużej Waszej popularności wyniki będą bezsprzecznie miarodajne.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty