Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE
Tydzień po tygodniu - plener po plenerze... Ale, jeżeli jest okazja, to ją chwytamy. Tym razem zapraszamy na początek organizowanego przez Radio Szczecin i Baltic Neopolis Orchestra Festiwalu "Mniejszości pod polską flagą". Przybysze z innych krajów często od lat żyją wśród nas, teraz pokażą tradycje i kulturę z całego świata. Rozmawiamy o tym z Katarzyną Lament, Dyrektor Biura Koncertowego Baltic Neopolis Orchestra. I zapraszamy na start Festiwalu w przyszłą niedzielę 24 września. Będzie okazja spróbować sił zarówno w fotografii reporterskiej, jak i koncertowej. Szczegóły w audycji i dziale Aktualności. Sprawdźcie też program imprezy, zapraszamy naturalnie na wszystkie jej wydarzenia!
MIGAWKA-Program z 10.09.23
Już zapowiedzieliśmy 154. Plener Migawki - "Stargardzka kolegiata i remont stulecia" - a tydzień przed naszym, zaplanowanym na sobotę 16 września na godzinę 10 spotkaniu, pojechaliśmy do Stargardu razem z Cezarym Dubielem. Szczeciński fotografik mówi o specyfice robienia zdjęć w tym obiekcie. Oczywiście, co do zasady prawidła budowania kadru nie zmieniły się od wielu, wielu lat - ale zawsze warto zwrócić uwagę, jak zastosować je w praktyce.
MIGAWKA-Program z 03.09.23
Ponad 50 twórców - w tym dwóch ze Szczecina - obecnych na wydarzeniu, mnóstwo wystaw o bardzo różnej tematyce, spotkania i dyskusje o fotografii - jubileuszowa X edycja FotoArtFestivalu im. Andrzeja Baturo zapowiada się niezwykle interesująco. Szkoda, że nie w naszym mieście, ale specjalnie już teraz w Migawce anonsujemy to wydarzenie, aby mieć czas na zaplanowanie ewentualnej wizyty w Bielsko-Białej. Wszelkie szczegóły, także ceny biletów, znajdziecie na stronie festiwalu. A w programie rozmawiamy z dyrektor artystyczną imprezy Inez Baturo. Aha - i nie zapomnijcie, że 16 września spotykamy się na Plenerze Migawki, szczegóły w Aktualnościach i audycji z ubiegłego tygodnia.
MIGAWKA-Program z 27.08.23
Kolejne nasze fotograficzne spotkanie zapowiadamy z pewnym wyprzedzeniem, żebyście mieli więcej czasu na przygotowanie się do wycieczki do Stargardu. Tam właśnie zakończył się remont stulecia w gotyckiej kolegiacie - o czym nasz stargardzki korespondent Marek Synowiecki rozmawia z ks. Januszem Posadzym, proboszczem kolegiackiej parafii pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie, dzięki uprzejmości którego będziemy mogli robić tam zdjęcia. W drugiej części audycji o specyfice fotografowania w kościołach dyskutujemy z fotoreporterem Radia Szczecin Robertem Stachnikiem. A szczegóły naszego spotkania w audycji oraz w dziale Aktualności poniżej na tej stronie.
MIGAWKA-Program z 20.08.23
Po urlopie, z pewnym opóźnieniem, dotarła do nas informacja o patronacie Radia Szczecin nad wystawą pokonkursową Grand Press Photo. Mamy nadzieję, że udało się Wam zobaczyć wystawę w Centrum Handlowym Galaxy - zdjęcia można oczywiście obejrzeć tutaj. A w Migawce do rozmowy o nagrodzonym zdjęciu zaprosiliśmy laureata, Marcina Bieleckiego, fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej. To zresztą nie jedyny uhonorowany w konkursie twórca ze Szczecina, o czym mówimy w naszej rozmowie.
MIGAWKA-Program z 13.08.23
Czas urlopowy sprzyja rozmowom o fotografii - wszak w wakacje zdarza się zrobić całkiem sporo zdjęć, prawda? W takim to nastroju gościmy w studiu członka Fotograficznej Grupy Twórczej Kontur. Waldemar Żak przyszedł, żeby zaprosić na warsztaty, które przeprowadzą dla wszystkich chętnych w najbliższą sobotę. Natomiast, przede wszystkim, była to okazja do rozmowy o szukaniu inspiracji - i rewolucji, jakiej w swoim sprzęcie i myśleniu o fotografii dokonał nasz gość.
MIGAWKA na 06.08.23
Ponieważ obecnie ładuję baterie na urlopie - przydaje się mieć pełną baterię, żeby uwiecznić wakacyjne okoliczności przyrody - więc niniejszym zapraszam na krótkie podsumowanie, co od początku roku wydarzyło się w Migawce. Tym razem przejrzałem archiwum, żeby przypomnieć gości, jakich w audycji gościłem. Oczywiście nie wszystkich - i nie w całości - to znajdziecie we wspomnianym archiwum na radioszczecin.pl/migawka.

A na kolejną premierową Migawkę zapraszam 13 sierpnia.