Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka
Tym razem zapraszamy na sportowe spotkanie z fotografią. To nie będzie łatwe zadanie, ale spróbujmy zmierzyć się z robieniem zdjęć podczas organizowanego także w Szczecinie "Narodowego Dnia Tenisa Stołowego". W naszym mieście pieczę nad wydarzeniem sprawuje Stowarzyszenie Gryffin's Spin, któremu dziękujemy za pomoc w przygotowaniu 156. Pleneru Migawki.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 9 grudnia, start o 9.30 w w Hali Sportfit Ekko przy ulicy Struga 15. Tutaj znajdziecie program imprezy (może ulegać jeszcze drobnym modyfikacjom), wiadomości szukajcie też na profilu Stowarzyszenia Gryffin's Spin.

Plener - jak zawsze - otwarty jest dla wszystkich chętnych, niezależnie od sprzętu i umiejętności. Natomiast, żebyśmy wiedzieli, ilu osób możemy się spodziewać, prosimy o zgłoszenia mailem: imię i nazwisko na adres

migawka@radioszczecin.pl

Jeżeli będzie wielu chętnych, podzielimy Was na grupy, żeby był większy komfort fotografowania, bo hala w której rozegrane zostaną zawody ma swoje ograniczenia.
Cieszymy się, że będzie okazja robić zdjęcia podczas organizowanego przez Radio Szczecin oraz Baltic Neopolis Orchestra festiwalu "Mniejszości pod polską flagą".

Zapraszamy na start imprezy (choć naturalnie polecamy Waszej uwadze wszelkie wydarzenia zaplanowane w programie), czyli w niedzielę 24 września.

Tego dnia spotkamy się dwa razy: około 12.15 na parkingu przy Jasnych Błoniach, aby poczuć się jak fotoreporterzy, którzy robią relację z zaplanowanego na 12.30 otwarcia imprezy. Big band, zespół Szczecinianie, stare samochody - to część atrakcji, jakie są w programie.

A później, o 18.30 przed siedzibą Radia Szczecin, gdy o 19 rozpocznie się występ w naszym Studiu Koncertowym S-1 im. Jana Szyrockiego. Fado, flamenco z udziałem tancerki - to będzie ćwiczenie z fotografii teatralnej i koncertowej.

Jak zawsze zaproszeni są wszyscy chętni, niezależnie od sprżętu i umiejętności!
Tym razem zapraszamy do fotografowania perły architektury gotyku na Pomorzu Zachodnim. Jak podkreśla ksiądz Janusz Posadzy, proboszcz kolegiackiej parafii pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie "remont stulecia" Kolegiaty trwał 3 lata. I dzięki uprzejmości księdza oraz pomocy redakcyjnego kolegi Marka Synowieckiego, zapraszamy do fotografowania tej monumentalnej świątyni.

Spotkamy się w sobotę 16 września o godzinie 10 przed plebanią i ruszymy uchwycić w naszych obiektywach piękno stargardzkiej kolegiaty.

Jak zawsze na Plener Migawki zapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od sprzętu i umiejętności!
Fotografia architektury - to będzie nasz cel, gdy spotkamy się na stadionie Pogoni Szczecin przy ulicy Twardowskiego w Szczecinie. Jest to możliwe dzięki uprzejmości klubu i jego rzecznika Krzysztofa Uflanda.

Plener jest otwarty dla wszystkich chętnych, niezależnie od sprzętu i umiejętności - ze względów organizacyjnych wyślijcie jednak maila z informacją, że chcecie wziąć w nim udział. To pomoże nam w oszacowaniu potencjalnej liczby uczestników. W przypadku dużego zainteresowania, będziemy Was dzielić na grupy.

Prosimy o zgłoszenia do środy 5 lipca do godziny 13!

Początek 153. Pleneru Migawki w przyszłą sobotę 8 lipca o godzinie 9 przy wejściu B1 od ulicy Twardowskiego. Jeżeli podzielimy Was na grupy, dostaniecie najpóźniej w czwartek 6 lipca maila z informacją, na którą godzinę zapraszamy.
Zaproszeni przez przewodniczącego Rady Osiedla Żelechowa Arkadiusza Lisińskiego spotkamy się w tej wyjątkowej dzielnicy naszego miasta.

Zaczniemy w sobotę 22 kwietnia o godzinie 11 w Parku Ostrowska. Tutaj znajdziecie sugerowaną trasę, ale oczywiście można wybrać własną, bo ciekawych miejsc do fotografowania jest tam naprawdę sporo.

Oczywiście zapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od sprzętu i umiejętności.
Dzięki uprzejmości Jagody Kimber, dyrektor miejskiej instytucji kultury Willa Lentza oraz dzięki nieocenionej pomocy i wiedzy całego zespołu Studia foto-team.pl i Macieja Rojskiego mieliśmy okazję fotografować świetnie wystylizowane modelki we wnętrzach pięknie odnowionego zabytku. Paniom oczywiście bardzo dziękujemy za profesjonalne pozowanie i cierpliwość - a teraz czekamy na Wasze zdjęcia!

Poprosimy o wysłanie wybranych kadrów do piątku 10 lutego do godziny 10 rano.

Adres:

migawka@radioszczecin.pl

- Czekamy na maksymalnie 9 kadrów (może być mniej, nie więcej) pokazujących temat oraz maksymalnie 9 zdjęć (może być mniej, nie więcej) z uwiecznionymi uczestnikami Pleneru Migawki, tzw. kulis. Ilości nie łączymy - czyli nie może być tak, że dostajemy 18 kadrów z Pleneru i 0 z uczestnikami albo odwrotnie.

- Wielkość: dłuższy bok 1280 pikseli, proporcja dowolna (może to być więc na przykład kwadrat 1280 na 1280 pikseli lub panorama, byle jej dłuższy bok wynosił 1280 pikseli).

- Nie publikujemy zdjęć na których są adresy komercyjnych stron internetowych czy reklamy zarobkowej działalności osoby fotografującej.

- Maile ze zdjęciami podpisujemy imieniem i nazwiskiem osoby fotografującej.

Uwaga - cały czas zdarza się, że dostajemy za duże bądź za małe zdjęcia, kilka maili z takimi samymi fotografiami, wiadomości są niepodpisane, itd, itp. Prosimy o uwagę przy wysyłaniu zdjęć z Plenerów Migawki, bo wszelkie takie sytuacje utrudniają nam pracę i sprawiają, że zwiększa się ryzyko pomyłki z naszej strony.
Wspólnie z miejską instytucją kultury Willa Lentza, dzięki uprzejmości dyrektor Jagody Kimber, razem ze studiem foto-team.pl zapraszamy na kolejny Plener Migawki.

W pięknych, odnowionych wnętrzach tego zabytku powstaną studia fotograficzne w których będą pozować modelki.

Spotkamy się w sobotę 4 lutego o godzinie 10, będziemy mieli czas do godziny 13.

UWAGA: aby wszystko przebiegło sprawnie i każdy miał okazję spróbować, poprosimy o przysyłanie zgłoszeń na maila:

migawka@radioszczecin.pl

Plener Migawki jest otwarty dla wszystkich chętnych, ale potrzebujemy wiedzieć, ilu osób możemy się spodziewać. Podzielimy Was na grupy, dzięki czemu unikniemy tłoku i zamieszania.

Zgłoszenia prosimy przysyłać do środy 1 lutego do godziny 15. Do piątku dostaniecie maila zwrotnego z informacją w jakiej grupie jesteście i na którą zapraszamy do Willi Lentza.
Dzięki uprzejmości Stanisława Horoszko dyrektora Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki w Szczecinie przy ulicy Niemierzyńskiej, oraz dzięki pomocy Wojciecha Felińskiego po raz kolejny odwiedzimy tę placówkę. Ale tym razem mamy okazję także sprawdzić się w fotografii architektury w odnowionej siedzibie Muzeum. A i wystawa nieco się zmieniła od naszej ostatniej bytności w tym miejscu.

Zapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od sprzętu i umiejętności, na sobotę 10 grudnia, na godzinę 11, spotkajmy się przed siedzibą Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki w Szczecinie!
W niedzielę 6 listopada na kompleksie sportowym przy ulicy Tenisowej w Szczecinie odbędzie się turniej ligowy olimpijskiej odmiany rugby 7x7. Widowiskowy to bardzo sport, spróbujmy więc swoich sił jeszcze raz z fotografią sportową.

Spotkajmy się na miejscu w niedzielę 6 listopada o godzinie 10. Pierwszy mecz powinien rozpocząć się około 10.30. Szczegóły znajdziecie także tutaj.

Jak zawsze zapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od sprzętu i umiejętności.
1234567