Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka
MIGAWKA-Program z 17.10.21
Działo się... Po pierwsze, pan redaktor się spóźnił, czy raczej tak się kończy zmienianie godziny na ostatnią chwilę... Ale ostatecznie się udało. Dzięki energii Cezarego Dubiela i wsparciu Andrzeja Czapiewskiego z Fotograficznej Grupy Twórczej "Kontur" udało się "malować światłem". Dosłownie: aparaty na statywach, długie czasy naświetlania - i światła, odbicia, w kadrach rejestrowane. To relacja z tego, co działo się w sobotę 16 października. Wiele spontanicznych reakcji, a przede wszystkim uśmiech i dobra zabawa. Okazało się, że wcale to "malowanie światłem" nie takie straszne, jakby się mogło wydawać.
Wieczorna pora, aparat na statywie, długie czasy naświetlania - i my, malujący światłami wzory utrwalane przez matrycę aparatu. Czyli zapraszamy na kolejne fotograficzne spotkanie z Migawką Radia Szczecin. O technice "malowania światłem" opowie, podpowie i doradzi, szczeciński fotografik Cezary Dubiel

Spotykamy się w sobotę 16 października o godzinie 19 na szczecińskich Wałach Chrobrego. Miejsce wybrane ze względu na stojące tam rotundy - tym sposobem, nie musimy się obawiać deszczu, bo zawsze będzie się można przed nim pod tymi konstrukcjami schronić.