Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE
MIGAWKA-Program z 01.08.21
To było kolejne bardzo ciekawe plenerowe spotkanie - w końcu, jak często macie okazję fotografować turnieje łucznicze? Niezwykle kolorowe to wydarzenie - i, zgodnie z przewidywaniami, ustawieni w rzędzie zawodnicy byli bardzo chętnie kadrowani przez uczestników naszego spotkania. Plener numer 135 przeszedł więc do historii. Oczywiście tutaj także podziękowania dla organizatorów Międzynarodowego Turnieju Łuczniczego Śladami Rybaka z Akademia Łucznictwa i Sportów Strzeleckich "Defmar". Tradycyjnie w audycji parę słów na temat kadrów, które widzicie w tym akapicie - a poniżej, w Galerii Migawki, wszystkie ujęcia. Naturalnie warto obejrzeć.
.
MIGAWKA-Program z 25.07.21
Skoro 135. Plener Migawki poświęcamy fotografii sportowej, to przydałoby się parę słów na tematy warsztatowe. Począwszy od odpowiedniej podstawy - monopodu - poprzez dyskusję na temat czasów naświetlania, jakie będą potrzebne do zamrożenia ruchu sportowców. Jaką czułość matrycy nastawić, na co zwrócić uwagę, czy przydadzą nam się tylko obiektywy o długiej ogniskowej - a może i szerokie kąty znajdą zastosowanie? Krótkie przypomnienie zatem w tej Migawce, w studiu redakcyjny kolega Wojciech Ochrymiuk z działu on-line, odpowiadającego za zdjęcia i video na stronie głównej radioszczecin.pl
MIGAWKA-Program z 18.07.21
Uczestnicy Plenerów Migawki mieli już okazję fotografować mecz futbolu amerykańskiego, mistrzostwa na ergometrach wioślarskich, piłkę wodną, piłkę ręczną... A co powiecie na łucznictwo? Spróbujemy swoich sił w przyszły weekend. W Policach odbędzie się Międzynarodowy Turniej Łuczniczy "Śladami Rybaka". Przydadzą się teleobiektywy, choć inne ogniskowe także mile widziane, w czasie zawodów będą na przykład zbierane środki na pomoc dla chorej na SMA Ingi. O szczegóły opowiada nam organizatorka turnieju, Katarzyna Chmielewska. Spotkamy się w przyszłą niedzielę - szczegóły w audycji, także poniżej na stronie w Aktualnościach Migawki. Możecie także sprawdzić stronę organizatora.
MIGAWKA-Program z 11.07.21
Gdy tylko nadarzy się okazja, zapraszamy do oglądania zdjęć na wystawach prezentowanych w Szczecinie. Tym razem razem z fotoreporterem Radia Szczecin Robertem Stachnikiem wybraliśmy się do Klubu XIII Muz - tam możecie oglądać zdjęcia koncertowe kilku autorów. W tym wydaniu Migawki także dwa materiały przygotowane przez redakcyjne koleżanki z magazynu Trochę Kultury. Agata Rokicka przygotowała reportaż o Macieju Jasieckim - prezentujemy fragment, tu posłuchacie całości. A Małgorzata Frymus wybrała się na bardzo ciekawą wystawę w Centrum Dialogu Przełomy. "Obcy wśród swoich" to ekspozycja zdjęć powojennego miasta prezentowana z okazji 76. rocznicy przejęcia Pomorza Zachodniego przez polską administrację.
MIGAWKA-Program z 04.07.21
Stowarzyszenie 1839 Association gościło już w Migawce. Tym razem spotkaliśmy się, aby zaprosić Was, słuchaczy Radia Szczecin, do wzięcia udziału w redagowaniu kolejnego numeru wydawnictwa, traktującego o historii naszego miasta. Jak mówi autorka tego "Zeszytu Szczecińskiego", Maria Łopuch, tematem będzie postmodernistyczna architektura lat 60-tych w naszym mieście. Grzegorz Czarnecki ze Stowarzyszenia ma nadzieję, że w rodzinnych archiwach można znaleźć bardzo ciekawe kadry, szczegóły w audycji. Pełną listę obiektów których zdjęć szukają znajdziecie tutaj. A w drugiej części oczywiście parę słów o kadrach ze 134. Pleneru Migawki - widzicie je w tym akapicie. Całość, tradycyjnie polecamy w Galerii Migawki niżej na tej stronie.
MIGAWKA-Program z 27.06.21
Fotoreporterzy na start! Czyli spróbowaliśmy swoich sił w tym trudnym gatunku fotografii. Trudnym, bo wymagającym nie tylko umiejętności czysto warsztatowych - ale także, powiedzmy, ludzkiego podejścia do osób, które spotkaliśmy na Jasnych Błoniach. To był piknik z okazji święta 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, byli tam oczywiście także członkowie Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego, oni regularnie współpracują z tą jednostką. Sprzęt wojskowy, stragany, scena, orkiestry, mundury - i wiele więcej, czekamy na zdjęcia, wyjątkowo do środy 30 czerwca, szczegóły w Aktualnościach
MIGAWKA-Program z 20.06.21
Tak się złożyło, że Szczecińskie Towarzystwo Fotoraficzne ma nowy skład zarządu. Gdy z prezesem Piotrem Wolskim i wiceprezesem Bodkiem Macalem umawialiśmy się na rozmowę w studiu, okazało się, że będzie też okazja, aby wspólnie fotografować. Oto w przyszłą sobotę 26 czerwca, od godziny 12 na Jasnych Błoniach (na zdjęcie rodzinne umawiamy się o godzinie 13.30), odbędzie się festyn z okazji święta 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Pokażą między innymi nowoczesny sprzęt - opowiadał w Migawce oficer prasowy, major Marcel Podhorodecki. Szczegóły 134. Pleneru w audycji i w dziale Aktualności. A później, oczywiście, rozmawialiśmy o przyszłości STF-u z nowym zarządem.
MIGAWKA-Program z 13.06.21
W tej Migawce rozmawiamy przede wszystkim o robieniu zdjęć martwej natury. Bo i nasz gość, Iwona Czubek zdobyła 2. nagrodę, oraz dwa wyróżnienia właśnie w tej kategorii uznanego i szanowanego konkursu Siena Creative Photo Awards 2021. Dodajmy, że wśród wyróżnionych innych twórców z Polski jest też były współautor Migawki, szczeciński fotografik Artur Magdziarz. A z Iwoną Czubek rozmawiamy o magii robienia zdjęć, gdy nikt nikogo nie pospiesza, gdy manualnym obiektywem można spokojnie uchwycić fotografowaną scenę. Zdjęcia Iwony Czubek możecie znaleźć między innymi tutaj.
MIGAWKA-Program z 06.06.21
Tydzień temu informowaliśmy i zapraszaliśmy na wernisaż w nowopowstałej galerii stowarzyszenia 1839 Association w Dawnej Zajezdni Nad Odrą w Szczecinie, gdzie prezentowane są prace Zbigniewa Wróblewskiego. Wystawa jest pokłosiem wcześniej wydanego albumu "Szczeciński Fotograf". Z przyczyn niezależnych od nas, nie mogliśmy wziąć udziału w wernisażu, ale dzięki uprzejmości redakcyjnej koleżanki Małgorzaty Frymus prezentujemy fragment jej rozmowy ze Zbigniewem Wróblewskim, całości za tydzień posłuchacie w magazynie Trochę Kultury. A w drugiej części audycji oczywiście rozmawiamy o Waszych zdjęciach ze 133. Pleneru Migawki, zorganizowanego wspólnie z Fotoklubem Zamek i Szczecińskim Towarzystwem Fotograficznym. Bardzo się cieszymy, że humory dopisały, niezmiernie przyjemnie było się znowu spotkać i razem fotografować!