Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE
MIGAWKA-Program z 23.01.22
Od 18 stycznia 2022 r. w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT można oglądać wystawę prac fotograficznych Agnieszki Kasprowiak „Z aparatem po Szczecinie". W tych zwariowanych, kowidowych czasach, każda okazja, żeby obejrzeć wystawę jest cenna. Rozmawiamy z Autorką prac i zapraszamy, budynek ZUT-u przy Jagiellońskiej można odwiedzać. W drugiej części audycji w końcu możemy coś powiedzieć o kolejnym Plenerze Migawki. Szykujcie się na niedzielę 6 lutego - szczegóły w audycji za tydzień. A pojedziemy w okolice Międzyzdrojów, do bazy rybackiej w Lubinie. To propozycja naszego słuchacza i uczestnika Plenerów Migawki Konrada Szablewskiego - dziękujemy za podpowiedź!
MIGAWKA-Program z 16.01.22
Pod akapitem z audycją widzicie prace wybrane przez ich twórcę, szczecińskiego fotografika Jana Monkiewicza. Impulsem, aby go zaprosić do studia Migawki, była wygrana "Zdjęcie roku" w konkursie organizowanym przez Photo Magazine. To zdjęcie widzicie pierwsze w Galerii. Z Janem Monkiewiczem znamy się także z Plenerów Migawki, bardzo często używa różnych kreacyjnych technik fotograficznych, bawi się formą - i treścią. Rozmawiamy o tym w tej Migawce. A w pierwszej części audycji krótka relacja z wernisażu wystawy "Ucieczka od sacrum" Jana Svo - pod tym pseudonimem ukrył się szczeciński twórca Grzegorz Czarnecki. Rozmawiała z nim Paulina Zaremba z redakcji Trochę Kultury, całą relację odsłuchacie właśnie w tej audycji.
MIGAWKA-Program z 09.01.22
Nikogo już chyba nie dziwi, że w nowoczesnym radiu strona multimedialna tego przedsięwzięcia jest niezwykle ważna. Funkcję fotoreportera w Radiu Szczecin od kilku lat pełni Robert Stachnik. Nie raz w Migawce gościł, teraz jest okazja, aby rozmawiać o zdjęciach, które Robert zrobił w 2021 roku. Zazwyczaj (nie licząc sportu naturalnie) z obiektywem szerokokątnym, przeważnie blisko fotografowanych ludzi i sytuacji. W akapicie pod audycją kilka kadrów, które Robert wybrał do tej audycji. Na końcu rozmawiamy też o bezlusterkowej rewolucji.
MIGAWKA-Program z 02.01.22
Pierwszy raz odwiedziliśmy to miejsce z mikrofonem ponad pięć lat temu. Wtedy jeszcze szczeciński fotografik startował ze swoim pomysłem, aby przypomnieć fotograficzny klimat rodem z początku XX wieku. Bardzo ciekawie zresztą o Atelier opowiada w reportażu naszej redakcyjnej koleżanki Małgorzaty Frymus - tu odsłuchacie ten materiał. A w Migawce Andrzej "Graba" Grabowiecki mówi między innymi co działo się w jego fotograficznej pracowni w 2021 roku. I jakie ma plany - bo, ku naszej radości, wygląda na to, że to miejsce będzie coraz mocniej zaznaczało swoją obecność na artystycznej mapie Szczecina.
MIGAWKA-Program z 26.12.21
Ostatnie wydanie Migawki w tym roku to dobry moment podsumowania minionych 12 miesięcy. Które trochę były w cieniu pandemii - trochę nie były. Miało to też wpływ na nasze plenerowe spotkania w 2021 roku. Ostatecznie udało się zorganizować sześć Plenerów Migawki. Które organizujemy po to, żeby się spotkać, żeby porozmawiać o robieniu zdjęć, żeby się do tego zmobilizować - i, życząc jeszcze wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia - zapraszamy do słuchania audycji i przychodzenia na Plenery Migawki w 2022 roku.
Przepraszamy za brak najnowszej Migawki. Powód to problemy techniczne, które postaramy się możliwie jak najszybciej rozwiązać.
MIGAWKA-Program z 12.12.21
W tym roku organizatorzy 42. Pomorskich Spotkań z Diaporamą stanęli przed pandemicznym dylematem - miejsc dla publiczności nie było wiele. Stąd decyzja o skromniejszej promocji tego wydarzenia. I również dlatego o kolejnym spotkaniu miłośników fotograficznych opowieści w formie diaporam w redakcji Migawki dowiedzieliśmy się z pewnym opóźnieniem. Warto jednak odnotować w audycji imprezę o tak długiej tradycji. Stąd zaprosiliśmy do studia szczecińskiego fotografika Cezarego Dubiela, autora diaporam i jurora 42. Pomorskich Spotkań z Diaporamą.
MIGAWKA-Program z 05.12.21
W tym programie relacja z tego, co działo się na spotkaniu autorskim poświęconym niezwykłej monografii o CAF. Centralna Agencja Fotograficzna była oczami Polski przez cały okres komunizmu. Zdjęcia fotoreporterów CAF-u oglądał w gazetach cały kraj. Naukową monografię, także doktorat, napisał historyk Instytutu Pamięci Narodowej Paweł Miedziński, wydał Instytut - a spotkanie z autorem oraz wieloletnim reporterem CAF-u Jerzym Undro poprowadziła dziennikarka PAP Elżbieta Bielecka. Przygotujcie się na bardzo ciekawą opowieść o czasach minionych.