Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2013 - Migawka
MIGAWKA-Program z 26.01.13
Jak zawsze przed Plenerem Migawki, odwiedzamy z mikrofonem miejsce, gdzie zapraszamy naszych słuchaczy. Tym razem, dzięki uprzejmości dyrektora Urzędu Morskiego Andrzeja Borowca, rzeczniczki urzędu Ewy Wieczorek i pracowników zaangażowanych w Plener - za co dziękujemy - będziemy mogli zrobić zdjęcia Czerwonego Ratusza na placu Batorego w Szczecinie. W audycji tradycyjnie omawiamy fotograficznie nasz temat, nie zabrakło także nieco informacji historycznych o tym budynku. Szczegóły naszego 49 Pleneru poniżej w dziale Aktualności oraz w programie. W dziale dla początkujących tłumaczymy, cóż to właściwie jest jpg i raw, na koniec kilka ciekawych fotograficznych linków.
MIGAWKA-Program z 19.01.13
Chociaż fotografia z założenia to zajęcie dla jednej osoby, to nie od dziś wiadomo, że w grupie jest zawsze łatwiej: można się wspierać, mądrze krytykować, dyskutować o sprzęcie i technice, dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Łatwiej wreszcie coś zorganizować - na przykład wystawę. Tym bardziej nas cieszy, jeżeli to nasi słuchacze, uczestnicy Plenerów Migawki, starają się zrobić coś razem. Tak jak Grupa Foto Prawobrzeże i Grupa Fotomanu - obie zorganizowały wystawę swoich prac w Centrum Kultury Manuartefaktura przy ulicy Witkiewicza: Państwa zapraszamy na wernisaż w tę sobotę 19 stycznia o 17, my z mikrofonem odwiedziliśmy Autorów w czasie rozwieszania prac. Poza tym, w kąciku dla początkujących rozmawiamy, cóż to takiego "ogniskowa" i "crop", dodajemy też kilka linków z ciekawymi fotograficznymi stronami.
MIGAWKA-Program z 12.01.13
W tej Migawce oglądamy fotografie z naszego ostatniego pleneru. Bardzo się cieszymy, że mimo niesprzyjającej aury zwyciężyła chęć robienia zdjęć i spotkania się w gronie pasjonatów fotografii. Polecamy oglądać galerię i słuchać, bo w programie staramy się zinterpretować nadesłane zdjęcia, jak autor pokazał abstrakcyjny dosyć temat "2012". W tym programie także znamienity Gość: fotografik Kuba Kamiński ma na swoim koncie między innymi wygraną w konkursie National Geographic. Rozmawiamy między innymi o tym, jak interpretować właśnie takie tematy. W dziale dla początkujących kontynuujemy rozmowę o głębi ostrości.
W Migawce nie zajmowaliśmy się dotychczas robieniem zdjęć trójwymiarowych, więc w programie szybko sprawdzamy, co nam będzie potrzebne i jaki sprzęt w ogóle na ryku jest. Patentów na zrobienie fotografii 3D jest kilka, warto też pamiętać o dobrym wykadrowaniu zdjęcia. W dziale dla początkujących pierwsza część lekcji o klasycznym zagadnieniu czyli głębi ostrości. W Migawce powraca dział z linkami do naszym zdaniem interesujących stron internetowych fotografików z całego świata, zachęcamy, aby zajrzeć do zakładki na naszej stronie - w tej audycji polecamy fotografie czarno-białe.