Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2013 - Migawka
MIGAWKA-Program z 23.02.13
Zaplanowaliśmy w tej Migawce rozmowę o fotografowaniu w miejscach przemysłowych, bo i mieliśmy ujawnić, gdzie pójdziemy na 50 Plener Migawki. Z przyczyn niezależnych od nas to ogłoszenie musi jeszcze poczekać, ale z tematu nie zrezygnowaliśmy - stanowi za to małą podpowiedź, jakie mamy pomysły na nasze najnowsze fotograficzne spotkanie. W kąciku dla początkujących kończymy naszą rozmowę o histogramie - w rozwinięciu tego akapitu znajdą Państwo plik pdf z przykładowymi histogramami, w mini galerii poniżej mała ilustracja tego, co mówimy na temat prawidłowego naświetlania zdjęć właśnie na podstawie histogramu. Na koniec zapraszamy do odwiedzenia działu linki na naszej stronie - tam kilka stron z fotografią industrialną.
MIGAWKA-Program z 16.02.13
Gdy wpiszemy w internetową wyszukiwarkę frazę "fotograficzne gadżety", jako wynik wyskoczy nam kilkaset przedmiotów: od kubków do kawy wyglądających jak obiektywy, poprzez pendrive o kształcie analogowego filmu 35 mm, aż do spinek do koszuli w kształcie kółek nastaw programów. Ale nas w tej Migawce oczywiście interesują rzeczy naprawdę przydatne fotoamatorom. W kąciku dla początkujących kontynuujemy rozważania na temat histogramu i już teraz zapraszamy na kolejną ich część w programie za tydzień. Polecamy też nasz dział linki, tam kilka najnowszych odnośników do stron internetowych, na których znajdziemy zdjęcia Szczecina.
MIGAWKA-Program z 09.02.13
Nie raz gościliśmy w audycji naszych słuchaczy, których poznaliśmy w czasie organizowanych przez redakcję Plenerów. Ale od tej Migawki można powiedzieć "oficjalnie" inaugurujemy osobny dział w którym będziemy rozmawiać o inspiracjach, aspiracjach i ogólnie - fotograficznym hobby fotoamatorów ze Szczecina i okolic. Naszym gościem jest Regina Nowotarska, jej zdjęcie właśnie ukazało się na okładce poczytnego polskiego pisma poświęconego robieniu zdjęć. W dziale dla początkujących pierwsza część rozmowy o tajemniczym nieco - niesłusznie - histogramie, a na koniec polecamy kilka linków do ciekawych stron o fotografii.
MIGAWKA-Program z 02.02.13
Czerwony Ratusz na placu Batorego - wszyscy doskonale znamy ten budynek, prawda? Wszak nawet turyści idąc prosto z Dworca Głównego oglądają go jako jeden z pierwszych w naszym mieście. Niby wszystko jest oczywiste, ale zapewniamy - wystarczy zerknąć do działu Galeria na naszej stronie, aby Czerwony Ratusz odkryć na nowo. Uczestnicy naszego 49 Pleneru jak zawsze zaskoczyli niebanalną interpretacją tematu, jak zawsze tydzień po naszym spotkaniu w audycji omawiamy wybrane kadry. Gratulujemy Państwu! W dziale dla początkujących zajmujemy się kwestią programów - tematycznych i nie tylko - jakie oferuje nam współczesny aparat. Jak działają, których używać - szczegóły w Migawce. Na koniec kilka linków do ciekawych stron fotograficznych.