Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2013 - Migawka
MIGAWKA-Program z 25.05.13
Rozwijającą się karierę szczecinianina Tomka Lazara śledzimy w Migawce od jakiegoś czasu. Ostatnio jego zdjęcie pojawiło się na pierwszej stronie papierowego wydania The New York Timesa, a w Szczecinie w Zamku Książąt Pomorskich można oglądać wystawę jego prac. Byliśmy na wernisażu, zapraszamy do wysłuchania, co Tomek mówi o swojej ekspozycji. Wykorzystaliśmy też wyjątkową okazję, że Szczecin odwiedził Marek Karewicz - fotograf polskich - i nie tylko - gwiazd muzyki od lat 60-tych, autor niezliczonej ilości okładek płyt, w tym wielu tych kultowych. A w kąciku dla początkujących sporo na temat fotograficznych filtrów i na koniec parę ciekawych adresów stron internetowych - znaleźć je można w dziale Linki na naszej stronie.
MIGAWKA-Program z 18.05.13
Studentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych Natalia Wiernik wygrała ostatnio w kategorii Student Focus w konkursie Sony World Photography Awards 2013, w którym rywalizowali studenci z przeszło 230 uczelni na całym świecie. To oczywiście świetna okazja, aby z Natalią porozmawiać o fotografii. Wcześniej w Migawce rozmowa na temat tego, co irytuje fotografa w naszym mieście. Bezsensownie ustawione latarnie, szpecące kadr kosze na śmieci, itd, itp - poniżej kilka przykładów, lista pewnie będzie coraz dłuższa. Wskazujemy te miejsca, być może da to do myślenia...
MIGAWKA-Program z 11.05.13
W tej Migawce odwiedzamy Książnicę Pomorską, gdzie do 6 czerwca będzie można oglądać wystawę naszego Gościa zatytułowaną "Images. Moralia. Fotografie... a la Henri Cartier-Bresson". To ekspozycja przekrojowa, pokazująca dorobek fotografika na przestrzeni wielu lat. Oczywiście jest to okazja, aby z Timem porozmawiać na temat jego prac i widzenia fotografii. Później, w kąciku dla początkujących kontynuujemy temat lampy błyskowej wbudowanej w aparat. W tym, wydawałoby się, prostym narzędziu drzemie mimo wszystko całkiem sporo możliwości, staramy się więc przybliżyć tryby, jakich można używać w pracy z nim. Na koniec polecamy kilka naprawdę ciekawych stron internetowych - skoro zbliżają się wakacje, wyruszamy w podróż.
MIGAWKA-Program z 04.05.13
Tym razem wybraliśmy się fotografować do Doliny Dolnej Odry. Ta malownicza kraina leży naprawdę niedaleko od Szczecina, a jak widać na zdjęciach naszych słuchaczy, które można oglądać w Galerii Migawki - wcale nie trzeba jechać do dalekich krajów, aby znaleźć bardzo ciekawe ujęcia krajobrazowe. Dziewięć wybranych kadrów - są przypięte do tego artykułu - omawiamy w audycji. Później idziemy na Zamek Książąt Pomorskich na kolejną wystawę przygotowaną przez Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne w ramach obchodów 60-lecia STF-u. "Szczecinianie" to 60 czarno-białych zdjęć, na pewno warto odwiedzić Salę Elżbietańską, aby je obejrzeć. A w dziale dla początkujących pierwsza część rozmowy na temat lampy błyskowej wbudowanej w aparat.