Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2013 - Migawka
MIGAWKA-Program z 25.08.13
Tę audycję zaczynamy od wizyty na fotograficznych wystawach: najpierw odwiedziliśmy Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki, tam do 29 września ekspozycja zdjęć lotniczych "Barwy świata" Janusza Tatarczuka. Kolejne zdjęcia prezentuje Zamek Książąt Pomorskich: "10 lat Ty i Ja w obiektywie" to kadry pokazujące integrację ludzi niepełnosprawnych w ramach Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja w Koszalinie. Jednym z autorów tej ekspozycji jest Grzegorz Funke, znany koszaliński fotografik, miłośnik podróży. O których oczywiście rozmawiamy, ale nie tylko. Bo okazuje się, że fotografia może mieć wspaniały wpływ właśnie na ludzi niepełnosprawnych. Na koniec pytamy naszego gościa o fotografię cyfrową: skoro on, twórca wywodzący się z czasów analogowych, dostosował się do nowej techniki, dlaczego tak wielu jego rówieśników tego nie potrafi i odsądza dzisiejsze czasu od przysłowiowej "czci i wiary"?
MIGAWKA-Program z 18.08.13
Poniżej, w naszej Galerii Migawki, można oczywiście już oglądać zdjęcia, jakie przysłali słuchacze audycji. Bardzo dziękujemy, wiele prac jest naprawdę godnych uwagi. Tak też sądzi nasz gość, szczeciński fotografik Marek Czasnojć, ale warto też posłuchać uważnie, co on ma do powiedzenia na temat fotografowania żaglowców. Dodajmy, że robi to od ponad 40 lat... Kolejny gość to Ryszard Filipowicz, dyrektor kreatywny agencji reklamowej Oscar Wegner. Który to wysyłał także zdjęcia po naszych Plenerach Migawki. I zawsze wzbudzały zainteresowanie - więc cieszymy się, że zaprosiliśmy do tej audycji słuchacza Migawki. Jak się okazało - osobę, która ma wiele ciekawego do powiedzenia na temat fotografii. Galeria zdjęć naszego gościa także do obejrzenia na naszej stronie, polecamy!
MIGAWKA-Program z 11.08.13
Po szaleństwie The Tall Ships Races, Pyromagic i wielu innych okazji do robienia zdjęć, w tej Migawce proponujemy trochę odpocząć i posłuchać opowieści szczecińskiego fotografa Zbigniewa Wróblewskiego. Okazja była potrójna: po pierwsze niedawny wernisaż fotografii na której uwieczniono ważne chwile z historii naszego miasta, a gdzie są też kadry zrobione przez naszego gościa. Po drugie, to chwila na rozmowę o fotografii w ogóle - a po trzecie, skoro Zbigniew Wróblewski lubi zdjęcia robione kamerą otworkową, to wykorzystaliśmy okazję do rozmowy także na ten temat. Na początku audycji podsumowujemy krótko The Tall Ships Races na naszej stronie radioszczecin.pl, a na koniec odwiedzamy Zamek Książąt Pomorskich, gdzie można między innymi oglądać wystawę "Bogactwo Bałtyku". Oczywiście czekamy cały czas na zdjęcia z 55 Pleneru na "Tolszipach", szczegóły poniżej, w dziale Aktualności.