Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2013 - Migawka
MIGAWKA-Program z 24.11.13
Już zapowiadaliśmy, że spotkamy się w grudniu - dokładnie w niedzielę 8 grudnia. Ale skoro trafiła się okazja, aby odwiedzić też miejsce, które się zmienia i będzie można wejść na plac budowy Akademii Sztuki, to dlaczego by z tego nie skorzystać? Tym sposobem będziemy fotografować i w Bazie Oznakowania Nawigacyjnego Urzędu Morskiego w Szczecinie i rzeczonym Pałacu Pod Globusem przy placu Orła Białego. Wszelkie szczegóły naszych spotkań poniżej, w dziale Aktualności oraz oczywiście w tej audycji. Po Akademii Sztuki oprowadził nas inżynier kontraktu Andrzej Pralicz a po Bazie Oznakowania Nawigacyjnego jej naczelnik Jerzy Łysakowski. Poniżej kilka zdjęć - na zachętę - jakie tam zrobił Ryszard Filiipowicz. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację 59. i 60. Pleneru Migawki!
MIGAWKA-Program z 17.11.13
Jak sama opowiada, kolega dał jej w ręce na chwilę aparat w czasie sesji w studiu: popatrzyła przez wizjer i od tego momentu fotografia nią zawładnęła... Co jeszcze opowiedziała Migawce utalentowana artystka z Gryfic, Marta Voodica Ciosek? Zapraszamy do słuchania wywiadu, można powiedzieć, że to wyjątkowe spotkanie, bo to jeden z jej pierwszych wywiadów (za pomoc dziękujemy foto-team.pl). A w Galerii Migawki można obejrzeć kilkanaście prac Marty. Odwiedził nas też fotoreporter PAP Marcin Bielecki. Miło nam donieść, o ile nie przeczytaliście Państwo informacji na naszej głównej stronie www.radioszczecin.pl, że Marcin pojechał pokazać swoje zdjęcia w Barcelonie. Relacja z tej wizyty w tym programie.
MIGAWKA-Program z 10.11.13
Fotografia nie musi się tylko kojarzyć z lustrzanką cyfrową, obiektywem, plikiem RAW, wystawą, reporterką, aktem, krajobrazem... i tak można by długo wymieniać. W tej audycji szczeciński fotografik Paweł Kula po raz kolejny proponuje nam spojrzeć na nasze ukochane hobby od zupełnie innej strony. Zresztą nie ma co pisać, trzeba słuchać. W drugiej części audycji odwiedzamy wystawę "Moje wojny" w Galerii OBOK w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. I oczywiście rozmawiamy z autorem prac, wieloletnim fotoreporterem Polskiej Agencji Prasowej Jerzym Undro. Chociaż nie raz gościł w Migawce, słychać, że ta ekspozycja wiele dla niego znaczy. Jakie były wojny Jerzego Undro? Zapraszamy do słuchania
MIGAWKA-Program z 03.11.13
Fotografowanie jesiennej przyrody, można powiedzieć, jest tradycją Migawki. Wystarczy sprawdzić: 46 Plener dokładnie rok temu, a w październiku 2013 wybraliśmy się do Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej. 58. Plener był naprawdę bardzo sympatyczny, w tej audycji omawiamy wybrane kadry, które przysłali Państwo do naszej redakcji. Są dołączone do tego akapitu, więc warto słuchać i oglądać. Polecamy oczywiście całość w dziale Galeria. Nasz gość Ryszard Filipowicz, dyrektor kreatywny agencji Oscar Wegner, mówi też o swoich patentach na fotografowanie jesieni. Czyli także, na przykład, o multiekspozycji. Okazuje się, że nie zawsze potrzebny nam program graficzny, aby wykreować niezwykłe efekty na naszej fotografii.