Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2013 - Migawka
MIGAWKA-Program z 29.12.13
Tytuł audycji właściwie wystarcza za opis najnowszego programu. Łatwo nie było: co tak naprawdę w redakcji może być powodem do radości, bo tyle się działo przez ostatni rok. Zachęcamy więc do samodzielnego szukania w naszym archiwum audycji na stronie, bo w tym podsumowaniu oczywiście nie było szans, aby na przykład - chociaż we fragmencie - przypomnieć wszystkich naszych gości, wystawy, które odwiedziła Migawka czy Plenery, jakie zorganizowaliśmy. Zdjęcia oczywiście w Galerii, audycja jest gotowa do wysłuchania - i już teraz zapraszamy na fotograficzny rok 2014. Dziękujemy wszystkim słuchaczom, plenerowiczom, fotografikom, którzy odwiedzili studio Migawki i już teraz zapowiadamy i zapewniamy - w 204 nie zwalniamy tempa!
MIGAWKA-Program z 22.12.13
Uważny słuchacz Migawki być może zwróci uwagę, że warszawskiego fotoreportera Kubę Kamińskiego gościmy w programie drugi raz. Ale i okazja jest: właśnie dostał nagrodę PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż "Strefa Gazy - Strefa Grozy". Była więc okazja, aby porozmawiać między innymi o losie reportera, jak powinien się zachować, gdy na jego oczach dzieją się rzeczy smutne i straszne. W drugiej części audycji - skoro święta tuż tuż - jesteśmy jak najbardziej w klimacie: jak fotografować choinkę, a może warto pobawić się w "reporterkę" i zrobić zdjęcie rodziny przy robieniu ciasta... O poradę poprosiliśmy dyrektora kreatywnego agencji Oskar Wegner Ryszarda Filipowicza.
MIGAWKA-Program z 15.12.13
W tej audycji ogromna różnorodność tematów - czyli coś, za co uwielbiamy fotografię, prawda? Zaczynamy od rozmowy z prawdziwym mistrzem kobiecego aktu. Andrzej Frankowski przyjechał do Szczecina na warsztaty (dziękujemy foto-team.pl za pomoc w organizacji wywiadu), była więc okazja, aby porozmawiać między innymi o jego dopiero co wydanym albumie "Kobiety". Zresztą: www.andrzejfrankowski.pl - Migawka poleca. Później krótko podsumowujemy nasz 60. Plener Migawki, do tego akapitu dołączyliśmy kilka wybranych fotografii, całość w Galerii Migawki. Do naszego studia przyszedł też porozmawiać Łukasz Popielarz, szczeciński fotoreporter, który podbija rynek fotografii koncertowej. Jego zdjęcia podobają się zespołom, podobają się także w naszej redakcji, więc z przyjemnością prezentujemy wybrane przez Łukasza kadry w naszej Galerii Gościa. Więcej zdjęć, nie tylko koncertowych, na www.fotoreporter.szczecin.pl
MIGAWKA-Program z 08.12.13
W tej audycji relacja z naszego ostatniego spotkania w 2013 roku, kolejny Plener Migawki planujemy pod koniec stycznia przyszłego roku. Baza Oznakowania Nawigacyjnego w gęstym padającym śniegu - już teraz czekamy na zdjęcia, jakie zrobili uczestnicy 60. Pleneru, posłuchajcie, jak było. W tej Migawce podsumowujemy także 59. Plener w Akademii Sztuki, nagrody wręczyliśmy na wizji... Jak to możliwe w radiu, odpowiedź w tej audycji. Byliśmy także z mikrofonem na wystawie szczecińskich fotoreporterów "Szczecińska fotografia prasowa 2013. Druga migawka". Atmosfera w czasie wernisażu w Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki w Szczecinie była bardzo nieformalna, relacja (z przymrużeniem oka) w tym programie.
MIGAWKA-Program z 01.12.13
Spotkanie na 59. Plenerze bardzo sympatyczne i w licznym gronie - dziękujemy! Krótka relacja i mowy na początku tej audycji. Później zapraszamy do rozmowy z warszawskim fotoreporterem Piotrem Bławickim. Wystarczy zajrzeć na jego stronę piotrblawicki.com - i wszystko jasne: politycy z pierwszych stron gazet, wielkie imprezy sportowe, gwiazdy muzyki, ekranu i celebryci. Jego portfolio jest bardzo bogate, ma też wiele ciekawych rzeczy o branży do powiedzenia. Gorąco polecamy wysłuchanie rozmowy z Piotrem Bławickim. Na koniec przypominamy o naszym przyszłotygodniowym 60. Plenerze i zapraszamy też na niezwykłe spotkanie w naszym Studiu Koncertowym S-1: we wtorek o godzinie 18 promocja książki "Fotograf z Auschwitz" i projekcja filmu "Portrecista". Wstęp wolny, Migawka poleca.