Czas był już najwyższy - a że aura na dworze nas nie rozpieszcza, to miło nam donieść, że tym razem będziemy fotografować w przyjemnym wnętrzu hali namiotowej przy ulicy Energetyków w Szczecinie. Dokładnie tam, gdzie byliśmy na próbie generalnej baletu Opery na Zamku. Tym razem, dzięki uprzejmości dyrektora szczecińskiego Teatru Polskiego Adama Opatowicza oraz zespołu i reżysera sztuki Przygody Rozbójnika Rumcajsa Adama Dzieciniaka - będziemy na próbie generalnej tego barwnego spektaklu! Wyjątkowo 107. Plener w środę 28 lutego, spotykamy się przed halą o godzinie 18.30. Co więcej, dzięki uprzejmości Sigma ProCentrum Szczecin , będzie można wypożyczyć obiektywy Sigmy w trakcie Pleneru. Szczegóły znajdziecie także poniżej na stronie w dziale Aktualności.
Sam tytuł powinien w zupełności wystarczyć: Tadeusz Rolke w powszechnej opinii jest jedną z legend polskiej fotografii. Twórca, który ma ogromne archiwum zdjęć najróżniejszych: od fotografii mody, poprzez akt, portret, wreszcie - to z czym jest najbardziej kojarzony, czyli kadry reportażowe i reporterskie. Które to archiwum można zresztą legalnie oglądać w internecie na tej stronie . Udzielił dziesiątek wywiadów, powstał także film dokumentalny "Dziennik z podróży", który również jest dostępny w internecie pod tym adresem . To była wyjątkowa rozmowa... Zresztą - jak widzicie - tym razem, również wyjątkowo, możecie wywiadu posłuchać, a możecie go obejrzeć.
W tym programie spotkanie z fotografami, których już kiedyś gościłem w Migawce. Robert Jachim pojawiał się przy okazji opowieści o fotografii streetowej, był taki moment, że wyspecjalizował się właśnie w tym gatunku ( tu jego strona). Ale, czasami w życiu fotografa przydają się zmiany, stąd projekt Wojownicy, zrealizowany w szczecińskim klubie sportów walki MMA. Podobnie Marcin Haczyk, menager studia foto-team.pl - na jego profilu w portalu społecznościowym zobaczycie przede wszystkim zdjęcia studyjne. Ale i on stwierdził, że przyda się jakaś odmiana w fotograficznym życiu. Tym razem rozmawialiśmy o Wojownikach, a ekspozycję zobaczymy 24 lutego o godzinie 16 wernisaż w Starej Rzeźni na szczecińskiej Łasztowni.
Właściwie tytuł wszystko wyjaśnia - w tym akapicie znajdziecie zdjęcia, o jakich mówię w audycji. Oczywiście, tradycyjnie, wybrałem po jednym kadrze z tych galerii, jakie wysłaliście po naszym spotkaniu w Archiwum Państwowym w Szczecinie. Dzięki uprzejmości dyrektora instytucji i jej pracowników, którzy poświęcili swój wolny czas dla nas powstały naprawdę ciekawe fotografie. Sprawdźcie sami w Galerii Migawki. A w drugiej części audycji polecam rozmowę z Andrzejem Grabą Grabowieckim. W kawiarni Kafle w centrum Szczecina prezentuje swoją najnowszą wystawę zatytułowaną "Pierwotne formy sztuki"