Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2020 - Migawka
MIGAWKA-Program z 29.03.20
Na początku marca ogłoszono wyniki prestiżowego amerykańskiego konkursu Pictures of the Year International. Wśród nagrodzonych znalazło się także zdjęcie polskiego fotografa-podróżnika Macieja Dakowicza. Już wcześniej pokazał się światu, gdy o jego cyklu fotografii o nocnym życiu Cardiff głośno dyskutowano na Wyspach. Prowadzi warsztaty, ciągle wyjeżdża w dalekie kraje, ale jak zapewnia w rozmowie z Migawką, egzotyka to jedno, a praca to drugie. Kadry naszego Gościa możecie oglądać na jego stronie. Najlepiej byłoby, gdybyście posłuchali naszej rozmowy i oglądali te kadry.
MIGAWKA-Program z 22.03.20
W normalnych okolicznościach słuchalibyście relacji z wernisażu wystawy "Ecce Homo" Krystyny Łyczywek, prezentowanej w niezwykłej scenerii galerii na najwyższym piętrze szczecińskiej filharmonii. Ale, jak wiadomo, sytuacja normalna nie jest, na razie ekspozycja w tym miejscu jest zamknięta. Dlatego zadzwoniliśmy do szefowej szczecińskiego okręgu ZPAF, kuratorki wystawy, córki. Ewa Łyczywek-Pałka opowiada o wielu latach fotograficznej przygody i zdjęciach Krystyny Łyczywek, w których zawsze najważniejszy jest człowiek. Zresztą, dzięki uprzejmości naszej rozmówczyni, część prac (a nawet niektóre nie pokazane w filharmonii) możecie oglądać w tym akapicie.
MIGAWKA-Program z 15.03.20
To miała być inna Migawka - plan był taki, aby odwiedzić prezentowane w Szczecinie wystawy. Na jeden wernisaż udało się dotrzeć, później, no cóż, wiecie doskonale, co się stało. Ale w takim razie posłuchajcie na początku audycji relacji z otwarcia ekspozycji "Linia, kolor, światło" działającej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku Grupy Fotograficznej "GF 16x24". A w drugiej części tego programu wspólnie ze szczecińskim fotografikiem Cezarym Dubielem zastanawiamy się, jak fotograficznie wypełnić sobie czas w domu. I zapewniamy, wystarczy odrobina chęci i roboty nie zabraknie.
Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
MIGAWKA-Program z 08.03.20
Tydzień po naszym spotkaniu w Radiu Szczecin siadamy wygodnie i oglądamy kadry, jakie zrobiliście na 128. Plenerze Migawki. Dzięki uprzejmości i pomocy foto-team.pl oraz Drużyny Grodu Trzygłowa mogliście spróbować swoich sił w fotografii studyjnej, gdy za modeli służyli właśnie członkowie wspomnianej grupy rekonstrukcyjnej. Tradycyjnie polecamy całą galerię poniżej na tej stronie. Natomiast w tym akapicie macie kadry, o których rozmawiamy z Marcinem Haczykiem z foto-team.pl - który to również wybrał trzy osoby i obdarował miejscami na warsztatach prowadzonych przez studio. Posłuchajcie audycji.
MIGAWKA-Program z 01.03.20
Wspólnie z foto-team.pl oraz Drużyną Grodu Trzygłowa w Studiu Koncertowym S-1 im. Jana Szyrockiego w Radiu Szczecin fotografowaliśmy na 128. Plenerze Migawki. Studia były gotowe, Wikingowie byli gotowi - i dopisali Plenerowicze. Bardzo się cieszymy z sympatycznej atmosfery podczas naszego spotkania z fotografią studyjną. Dla niewtajemniczonych momentami może się wydać skomplikowana, ale dzięki pomocy foto-team.pl okazało się, że nie jest aż tak źle. Chociaż trzeba było wykazać się cierpliwością i pewną pomysłowością, heh. To drugi tego typu Plener Migawki i wydaje się, że nie ostatni. Naturalnie kolejne zapowiedzi naszych spotkań w następnych audycjach.