Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2020 - Migawka
MIGAWKA-Program z 26.04.20
Chociaż powoli zaczynamy wracać do normalności i - przykładowo - możemy znowu wyjść z aparatem w plener - to czas, gdy będziemy mogli fotografować gdzieś w muzycznym klubie wydaje się jednak odległy. Pooglądajmy zatem zdjęcia, jakie robi Kasia Idźkowska. Właśnie dostała nagrodę w międzynarodowym konkursie Jazz World Photo 2020. Bo nasz Gość specjalizuje się właśnie w tej muzyce. Być może pamiętacie Plenery Migawki z fotografią koncertową? Łatwe to nie jest, prawda? Ale, żeby było jeszcze ciekawiej Kasia Idźkowska nie ogranicza się tylko do klubów - a ze swojego, autorskiego sposobu fotografowania jazzmanów zrobiła wręcz swój znak rozpoznawczy.
MIGAWKA-Program z 19.04.20
W tej Migawce zapraszamy do wysłuchania rozmowy z fotografem, który właśnie może cieszyć się z wyróżnienia w prestiżowym i niezwykle obleganym konkursie Sony World Photography Awards 2020 (z Polaków wyróżnienie zdobył także Miłosz Wilczyński). A Marcin Giba to fotografik ze sporym dorobkiem, na co dzień pracujący także w zawodzie. Rozmawiamy więc też nie tylko o konkursie, ale i o blaskach czy cieniach bycia profesjonalistą na komercyjnym rynku. Zdjęcia znajdziecie na stronie twórcy. Z kolei fotografie dronowe (jedną z nich właśnie uhonorowano we wspomnianym konkursie) obejrzycie tutaj. W czasie słuchania tego wywiadu możecie kliknąć w jeszcze jeden link, bo nasz gość to także dyrektor artystyczny Rybnickiego Festiwalu Fotografii.
W tym trudnym dla fanów fotografii czasie życzymy Wam wszystkim przede wszystkim Zdrowia!

Obyśmy wkrótce znowu mogli się spotkać na Plenerach Migawki. Na razie czekamy na dobre wieści - i polecamy, może z okazji Wielkanocy warto sobie przypomnieć jak dobrze bawiliśmy się na dwóch tegorocznych Plenerach Migawki. Relacje znajdziecie tutaj i tutaj.

Za tydzień zaprosimy do słuchania kolejnej audycji.

Zdrowych, Wesołych i Spokojnych (fotograficznych) Świąt Wielkanocnych Życzymy!
MIGAWKA-Program z 05.04.20
Skoro mamy siedzieć w domu - to oglądajmy zdjęcia. Oczywiście różnych stron z fotografiami jest niemalże nieskończona ilość, a my tym razem polecamy coś z polskiej historii. W zbiorach Narodowego Archiwum Cyfrowego znajdziemy zeskanowanych ponad 15 milionów fotografii. Oczywiście nie wszystkie z nich podziwiamy ze względu na walory artystyczne - ale to także jedna z funkcji zdjęć, gdy po latach stanowią źródło wiedzy o danych czasach i ludziach wtedy żyjących. O zbiorach NAC - i jak je odnaleźć na stronie z wyszukiwaniem rozmawiamy z Katarzyną Kalisz, kierownikiem Oddziału Zbiorów Fotograficznych.