Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2020 - Migawka
MIGAWKA-Program z 29.11.20
W tych dziwnych i niespokojnych czasach nie jest łatwo prowadzić i funkcjonować w fotograficznej grupie. Ale mimo tego, wielu pasjonatów w Szczecinie się nie poddaje i ciągle żyje swoim hobby. Podobnie jest w Fotoklubie Zamek. Ostatnio nie było okazji, żeby porozmawiać, więc - oczywiście przez telefon - spotkaliśmy się z szefem Fotoklubu Zamek Andrzejem Krupińskim, żeby podsumować już ten niezbyt przyjazny rok 2020. Mówiliśmy zarówno o (na razie) niezrealizowanych jeszcze planach, jak i wysiłkach, żeby mimo wszystko bawić się fotografią. Z nadzieją, że w 2021 roku to się dopiero będzie działo!
MIGAWKA-Program z 22.11.20
Skoro nie można oglądać zdjęć w salach wystawowych - to zapraszamy do przestrzeni wirtualnej. A konkretnie zaprasza fundacja For Photography prowadzona przez Jadwigę i Marka Czarneckich. W sierpniu rozmawialiśmy o ich niesamowitej giga-panoramie Torunia, a w tej audycji zapraszamy na wirtualną wystawę niezwykłych zdjęć rosyjskiego fotografika. Sergey Maltsev, tak jak miliony mieszkańców Moskwy, całe godziny spędza w korkach. I wykorzystuje ten czas na fotografię, prosto z okna samochodu. Efekty możecie zobaczyć na stronie wirtualnej galerii prowadzonej przez wspomnianą fundację. Jest także wywiad z Maltsevem - a w Migawce gościmy Marka Czarneckiego, który opowiada o całej inicjatywie.
MIGAWKA-Program z 15.11.20
Bardzo sympatyczna to była nadmorska wyprawa do Wolińskiego Parku Narodowego i plaży w Świętoujściu. Chociaż bez słońca, to wyjątkowo spokojne morze tworzyło bardzo ciekawą scenerię to robienia zdjęć. Do tego kamienie, muszle, różne gałęzie, klif, ślady psów i ludzi na piasku, ptaki, faktury piasku i drewna - było co fotografować. W tej Migawce na początku krótka relacja z rozpoczęcia 132 Pleneru Migawki a później kilka słów na temat wybranych z każdej kolekcji prac. Te kadry tradycyjnie znajdziecie w tym akapicie a niezmiennie polecamy obejrzeć całość w Galerii Migawki na tej stronie. Wygląda na to, że w tym roku już się na Plenerze Migawki nie spotkamy, ale miejmy nadzieję, że w przyszłym roku sytuacja "kowidowa" się unormuje i nie raz się zobaczymy na wspólnym robieniu zdjęć!
MIGAWKA-Program z 08.11.20
Szczecińskiego fotografa zastaliśmy w pracy nad kolejnym albumem. Marek Czasnojć w tym roku wydał książkę na 75-cio lecie Szczecina, czyli "Szczecin. Metamorfozy". O tej pozycji również rozmawiamy, nadrabiając pewną zaległość, bo premiera odbyła się w maju - no a przede wszystkim dyskutujemy o przygotowaniach do kolejnego wydawnictwa. Nasz Gość ciągle nie ma dosyć fotografowania, dokumentując zachodzące wokół nas zmiany. Także o tym, skąd wziąć w sobie chęć i pasję, dyskutujemy w tej Migawce.
MIGAWKA-Program z 01.11.20
To już chyba ostatni moment, żeby się spotkać na corocznym, jesiennym Plenerze Migawki. Oczywiście gwarancji pogody nad morzem dać nie można, ale w czasie pandemii mimo wszystko bezpieczniejsze jest spotkanie na świeżym powietrzu. Spróbujmy więc pojechać nad morze - dawno tam z Plenerem Migawki nie byliśmy. Drugi raz w tym roku na spotkanie zapraszamy ze szczecińską fotografik Anną Niemiec. Tak się składa, że nasz gość regularnie spędza też dużo czasu nad morzem właśnie. I poleca plażę w Świętoujściu - spotkajmy się na parkingu leśnym w rezerwacie - w niedzielę 8 listopada o godzinie 12. Posłuchajcie rozmowy z Anną Niemiec, dlaczego nie świt, a właśnie południowe godziny będą tu najlepsze.