Dwie siedziby Muzeum Narodowego w Szczecinie i jeden 140. Plener Fotograficzny Migawki. Wszyscy chętni, niezależnie od sprzętu i umiejętności, mogli sprawdzić swoje umiejętności w trudnych warunkach oświetleniowych. Odwiedziliśmy: po pierwsze, wystawę "Misterium Światła. Sztuka średniowieczna na Pomorzu" w gmachu przy Wałach Chrobrego - i po drugie, w Muzeum Sztuki Współczesnej przy ulicy Staromłyńskiej 1 ekspozycję "Seeing Is (Not) Believing". Humory dopisywały, posłuchajcie relacji ze 140. Pleneru Migawki.
Zbliża się ostatni weekend miesiąca - więc to doskonała okazja, aby zaprosić Was na kolejny Plener Migawki. Po raz kolejny korzystamy z uprzejmości Muzeum Narodowego w Szczecinie (i rzecznika tej instytucji Daniela Źródlewskiego), aby spotkać się tam, gdzie nie grożą nam niespodziewane opady, wiatry czy inne nieprzychylne zjawiska pogodowe. Dwie siedziby odwiedzimy: po pierwsze, wystawę "Misterium Światła. Sztuka średniowieczna na Pomorzu" w gmachu przy Wałach Chrobrego - rozmawiamy z kuratorką Kingą Krasnodębską. Druga wystawa w zupełnie innym, nowoczesnym klimacie w Muzeum Sztuki Współczesnej przy ulicy Staromłyńskiej 1: Seeing Is (Not) Believing. O tej ekspozycji opowiada jedna z jej kuratorek Magdalena Lewoc. A my spotykamy się na 140. Plenerze Migawki w sobotę 26 lutego o godzinie 12 na Wałach Chrobrego.
Ten program poświęcamy w całości na podsumowanie tego, co działo się w niedzielę 6 lutego. Zaprosiłem Was na już 139 Plener Migawki - bo rozmowa o zdjęciach to jedno - a praktyka czyni mistrza. Co prawda w pandemii rytm naszych spotkań został mocno zachwiany, ale mam nadzieję, że w tym roku będzie z tym lepiej. Wyjechaliśmy więc do Lubina, nieopodal Międzyzdrojów - w Lubinie jest baza rybacka a także ruiny dawnych fabryk. Jak widzicie, w tym akapicie są wybrane fotografie o których mówimy w audycji, całość bardzo polecamy niżej na tej stronie w dziale Galeria Migawki.
Dzięki współpracy naszej instytucji kultury ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS - o czym krótko w pierwszej części audycji opowiada dyrektor Dorota Serwa w rozmowie z redaktor Dorotą Zamolską - można w Filharmonii oglądać dwie fotograficzne wystawy. Obie w dużych formatach, obie czarno-białe. W "Galerii przy Cerkwi" ekspozycja "Twarze ZAiKS-u". Są tam też zdjęcia, które zrobił Wojciech Druszcz. To z nim rozmawiamy o sekcji fotograficznej stowarzyszenia, o wspomnianej wystawie - oraz o drugiej ekspozycji. Ekspresyjne zdjęcia jazzmanów, sentymentalna wycieczka w przeszłość - to w "Galerii Poziom 4". Tam zobaczycie wystawę "Fotojazz", której autorem zdjęć jest Andrzej Dąbrowski.