Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2023 - Migawka
MIGAWKA-Program z 29.01.23
Dzięki uprzejmości dyrektor miejskiej instytucji kultury Jagody Kimber, dzięki pomocy studia foto-team.pl będziemy mieli możliwość robić zdjęcia modelkom w pięknych wnętrzach odnowionej Willi Lentza w alei Wojska Polskiego w Szczecinie. W tej audycji spotkaliśmy się z managerem w foto-team.pl Marcinem Haczykiem, aby dokonać wizji lokalnej. Powstaną trzy studia z różnym oświetleniem, na 150. Plenerze Migawki będziecie więc mogli poćwiczyć taki rodzaj fotografii. Koniecznie prosimy o zgłoszenia! Szczegóły oczywiście w audycji i niżej na tej stronie w dziale Aktualności Migawki.
MIGAWKA-Program z 22.01.23
Najnowsza wystawa znanego fotografika jest już do obejrzenia w Galerii Poziom 4 szczecińskiej Filharmonii. To kolejne spotkanie z Chrisem Niedenthalem w Migawce, rozmawialiśmy już o jego zdjęciach w audycjach sprzed kilku lat. Dlatego kluczem do tej konwersacji były właśnie prezentowane obecnie w Szczecinie prace. Nie zabrakło też słynnego "Czasu Apokalipsy", ale nasz Gość pokazał też swoje nowe prace. A że nie byliśmy jedynymi dziennikarzami, którzy przeprowadzili z nim wywiady tego dnia, to polecamy, możecie też posłuchać rozmowy z Chrisem Niedenthalem w magazynie Trochę Kultury.
MIGAWKA-Program z 15.01.23
Po pierwsze i najważniejsze: obejrzyjcie zdjęcia dołączone do akapitu z tą audycją. Piękne krajobrazy, zaskakujące kadry jakie można zrobić używając najnowszego dla fotografików narzędzia, czyli drona. Autorem tych prac jest utytułowany szczeciński twórca Cezary Dubiel. Robienie zdjęć z wysokości nie jest dla słuchaczy Migawki nowością, przecież mieliśmy nawet taki Plener Migawki. W rozmowie z Cezarym Dubielem staramy się zwrócić uwagę na to, co może pomóc osiągać tak udane rezultaty. Paradoksalnie, niemal wszystko co ma zastosowanie w fotografii "z gruntu" ma tu zastosowanie - chociaż... a zresztą, posłuchajcie naszej rozmowy.
MIGAWKA-Program z 08.01.23
To tradycja w Migawce, że na początku roku zapraszamy do studia fotoreportera Radia Szczecin. Robert Stachnik wybrał 10 zdjęć (w rozmowie popełniliśmy błąd i nie doliczyliśmy się dwóch kadrów), które w jego ocenie podsumowują minione 12 miesięcy. Mamy tu i dramatyczne fotografie zrobione na polsko-ukraińskiej granicy, gdy zaczęła się rosyjska agresja. Jest jeszcze pandemia, katastrofa na Odrze - ale i zdjęcie sportowe, które na pewno docenią uczestnicy naszych sportowych Plenerów Migawki. I na koniec katastrofa drogowa, czyli mega korek na węźle Łękno - w audycji rozmawiamy też o technikaliach, jak Robert Stachnik osiągnął takie efekty.
MIGAWKA-Program z 01.01.23
Skoro w połowie roku już była audycja z podsumowaniem tego czasu na naszych fotograficznych spotkaniach, to naturalną koleją rzeczą zapraszamy na program z fragmentami relacji z drugiej połowy 2022 roku. Były dwa Plenery Migawki sportowe, była okazja robić zdjęcia na koncercie i na żeglarskiej imprezie, był jesienny spacer i wizyta Muzeum Techniki i Komunikacji. Czyli działo się jak co roku, zresztą, sami posłuchacie tej audycji. Naturalnie już myślimy o tegorocznych Plenerach Migawki. Jeżeli macie jakieś propozycje, jak najbardziej można do nas wysłać maila w tej sprawie.