Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2023 - Migawka
MIGAWKA-Program z 25.06.23
W tym programie rozmawiamy ze szczecińskim fotografikiem Andrzejem Grabą Grabowieckim. Nie raz odwiedzaliśmy jego fotograficzne Atelier, reaktywowane w oryginalnych wnętrzach zakładu z końca XIX wieku. Teraz jednak zapraszamy na wydarzenie, w którym możecie wziąć udział już dzisiaj (w niedzielę 25 czerwca). Mamy nadzieję, że jeszcze zdążycie, od godziny 11 rozpoczyna się plener na szczecińskiej Różance. Wszelkie szczegóły, także o funkcjonowaniu Atelier 1983, znajdziecie na jego facebookowym fanpage.
MIGAWKA-Program z 18.06.23
W tym wydaniu Migawki zapraszamy do wysłuchania rozmowy z nauczycielem fotografii w Młodzieżowym Domu Kultury w Stargardzie. Z Waldemarem Jaszczakiem dyskutujemy o ich ostatniej aktywności - zarówno najnowszej wystawie, jak i o różnych pomysłach na sesje, także z lampami w plenerze. Wszelkie zdjęcia robione przez uczestników tych zajęć możecie znaleźć na ich facebookowym profilu. A także na koncie w serwisie You Tube.
MIGAWKA-Program z 11.06.23
Od początku istnienia Migawki podkreślamy, jak istotną rolę w procesie fotografowania ma wywołanie pliku ze zdjęciem w cyfrowej ciemni. Na rynku przeznaczonych do tego programów wybraliśmy jeden, aby omówić wprowadzone do niego bardzo ciekawe funkcje. Wspomagane przez sztuczną inteligencję, dają do dyspozycji takie narzędzia, jak przykładowo zaznaczanie ludzi, nieba czy tła na zdjęciach. Jak można to wykorzystać, rozmawiamy z fotoreporterem Radia Szczecin Robertem Stachnikiem. To także funkcja automatycznego odszumiania - choć warto pamiętać, że potrzebne są do tego naprawdę mocne komputery.
MIGAWKA-Program z 04.06.23
Ktoś może się zastanowić - co to właściwie za jakieś plenery? A no o zdjęciach warto naturalnie rozmawiać, ale przede wszystkim wypada je robić - i wtedy o nich rozmawiać. Z tego jakże oczywistego powodu regularnie zapraszam Was na Plenery Migawki. Są zawsze otwarte dla wszystkich chętnych, niezależnie od sprzętu i umiejętności. W zeszłą sobotę, dzięki uprzejmości zarówno dyrekcji Urzędu Morskiego w Szczecinie - jak i ogromnej pomocy szefostwa Bazy Oznakowania Nawigacyjnego przy ulicy Światowida w Szczecinie - mogliśmy zwiedzić ten obiekt. Drugi raz zresztą, bo to była "Re-wizyta", poprzednio byliśmy tam jeszcze 10 lat temu, przed remontem. Zdjęcia o których mówimy znajdziecie tu, w akapicie z audycją - a całość niżej w Galerii Migawki.