Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2023 - Migawka
MIGAWKA-Program z 24.09.23
Monumentalna świątynia, najwyższa w Polsce, tuż po remoncie stulecia - a wewnątrz uczestnicy 154. Pleneru Migawki. W stargardzkiej Kolegiacie powitał nas ksiądz proboszcz Janusz Posadzy. Zgodnie z oczekiwaniami wnętrze zrobiło na Was duże wrażenie. No i, również chyba zgodnie z oczekiwaniami, wiele kadrów zrobiliście zadzierając aparaty i głowy do góry. Pokazać wielkość tego kościoła - to było chyba jedno z najważniejszych zadań naszego Pleneru Migawki. Ale nie tylko - zobaczcie zdjęcia o których mówimy w audycji, a przede wszystkim polecamy całość w Galerii Migawki. I nie zapomnijcie, że dzisiaj, w niedzielę 24 września spotykamy się znowu! Szczegóły w Aktualnościach Migawki.
Tydzień po tygodniu - plener po plenerze... Ale, jeżeli jest okazja, to ją chwytamy. Tym razem zapraszamy na początek organizowanego przez Radio Szczecin i Baltic Neopolis Orchestra Festiwalu "Mniejszości pod polską flagą". Przybysze z innych krajów często od lat żyją wśród nas, teraz pokażą tradycje i kulturę z całego świata. Rozmawiamy o tym z Katarzyną Lament, Dyrektor Biura Koncertowego Baltic Neopolis Orchestra. I zapraszamy na start Festiwalu w przyszłą niedzielę 24 września. Będzie okazja spróbować sił zarówno w fotografii reporterskiej, jak i koncertowej. Szczegóły w audycji i dziale Aktualności. Sprawdźcie też program imprezy, zapraszamy naturalnie na wszystkie jej wydarzenia!
MIGAWKA-Program z 10.09.23
Już zapowiedzieliśmy 154. Plener Migawki - "Stargardzka kolegiata i remont stulecia" - a tydzień przed naszym, zaplanowanym na sobotę 16 września na godzinę 10 spotkaniu, pojechaliśmy do Stargardu razem z Cezarym Dubielem. Szczeciński fotografik mówi o specyfice robienia zdjęć w tym obiekcie. Oczywiście, co do zasady prawidła budowania kadru nie zmieniły się od wielu, wielu lat - ale zawsze warto zwrócić uwagę, jak zastosować je w praktyce.
MIGAWKA-Program z 03.09.23
Ponad 50 twórców - w tym dwóch ze Szczecina - obecnych na wydarzeniu, mnóstwo wystaw o bardzo różnej tematyce, spotkania i dyskusje o fotografii - jubileuszowa X edycja FotoArtFestivalu im. Andrzeja Baturo zapowiada się niezwykle interesująco. Szkoda, że nie w naszym mieście, ale specjalnie już teraz w Migawce anonsujemy to wydarzenie, aby mieć czas na zaplanowanie ewentualnej wizyty w Bielsko-Białej. Wszelkie szczegóły, także ceny biletów, znajdziecie na stronie festiwalu. A w programie rozmawiamy z dyrektor artystyczną imprezy Inez Baturo. Aha - i nie zapomnijcie, że 16 września spotykamy się na Plenerze Migawki, szczegóły w Aktualnościach i audycji z ubiegłego tygodnia.