Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2023 - Migawka
MIGAWKA-Program z 31.12.23
Tradycyjnie o tej porze również w Migawce czas podsumowań mijających 12 miesięcy. Nie był to łatwy rok w Radiu Szczecin, ale bardzo cieszymy się, że sześć razy udało się spotkać na naszych Plenerach Migawki. Otwartych zawsze dla wszystkich chętnych, niezależnie od sprzętu i umiejętności. W tym programie przypominamy fragmenty relacji nagranych podczas naszych spotkań. I naturalnie mamy nadzieję, że w nadchodzącym 2024 roku będzie okazja, aby znowu zaprosić na Plenery Migawki i spędzić miło czas w towarzystwie miłośników fotografii.
Fot. Inha Bordun
Fot. Inha Bordun
MIGAWKA-Program z 24.12.23
Wigilia to dobry czas na słuchanie opowieści. Tym razem zadzwonił do Migawki znany doskonale szczeciński fotografik Grzegorz Czarnecki. Zadzwonił, żeby opowiedzieć o fotograficznej pasji młodych ludzi, których uczy sztuki robienia zdjęć w Branżowej Szkole I i II stopnia Eurospec w Szczecinie. Tam poznaliśmy Inhę Bordun, której wystawę można zobaczyć w galerii "Na półpiętrze" właśnie w tej szkole. A kolejni uczniowie Grzegorza już czekają, aby również pokazać swoje prace - więc pewnie będziemy tam wracać z mikrofonem. Teraz to czarno-białe zdjęcia architektury Szczecina - ale ta audycja jest przede wszystkim historią ludzi z miłością do fotografii. To chyba dobre przesłanie na Boże Narodzenie, prawda?

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam Wszystkiego Najlepszego i Fotograficznego.
MIGAWKA-Program z 17.12.23
Zgodnie z oczekiwaniami, to nie było łatwe zadanie. Miejsca było niezbyt dużo, światła też mogłoby być więcej, a do tego dyscyplina sportu, w której trzeba się wykazać sporym refleksem przy fotografowani. Ale i z ograniczoną przestrzenią sobie poradziliśmy - a że na początku grały dzieciaki, to tempo gry było też nieco mniej intensywne. Dziękujemy za pomoc w organizacji pleneru Stowarzyszeniu Gryffin's Spin i zapraszamy do oglądania zdjęć uczestników 156. Pleneru Migawki. W akapicie z audycją kadry o których mówimy wspólnie z fotoreporterem Radia Szczecin Robertem Stachnikiem, a całość oczywiście poniżej na stronie w dziale Galeria Migawki.
MIGAWKA-Program z 10.12.23
Przez wiele lat fotografował najważniejsze wydarzenia w mieście. Ma też ogromne archiwum zdjęć sportowych. Marek Biczyk zdecydował o przekazaniu ponad 150 tysięcy swoich negatywów do Archiwum Państwowego w Szczecinie. Żeby je w efekcie udostępnić wszystkim do oglądania. A w drugiej części audycji krótka relacja z rozpoczęcia naszego 156. Pleneru Migawki podczas Narodowego Dnia Tenisa Stołowego. Niełatwa to dyscyplina sportowa do fotografowania, jakie kadry udało się złapać naszym uczestnikom, dowiemy sięe za tydzień.
MIGAWKA-Program z 03.12.23
Temat oczywiście nie jest nowy, bo nie raz w historii naszych spotkań ze słuchaczami, mierzyliśmy się z fotografowaniem zmagań sportowców. Była piłka wodna, futbol amerykański czy rugby oraz piłka nożna - teraz, przypomnijmy, w sobotę 9 grudnia dzięki pomocy Stowarzyszenia Griffin's Spin zapraszamy na Narodowy Dzień Tenisa Stołowego. Szczegółów szukajcie poniżej, w dziale Aktualności, a zgodnie z obietnicą z ubiegłego tygodnia w studiu pojawił się fotoreporter Radia Szczecin Robert Stachnik, z którym dyskutujemy o robieniu zdjęć sportowych.