ogłoszenie

Złoty i srebrny medal zdobyli zachodniopomorscy lekkoatleci pierwszego dnia Mistrzostw Polski w Krakowie. Fot. Łukasz Szałemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Złoto w biegu na 5000 metrów wywalczyła Renata Pliś z Maratonu Świnoujście. Czwarta na tym dystansie była Paulina Kaczyńska z Pomorza Stargard Szczeciński.

Jej klubowy kolega Damian Kabat zdobył srebrny medal w biegu na 5000 metrów, przegrywając jedynie z Krzysztofem Żebrowskim z Feniksa Siedlce.

Tuż za podium uplasował się Adam Nowicki z MKL-u Szczecin. W poniedziałek o medale walczyć będą tyczkarze OSOT-u Szczecin Piotr Lisek i Przemysław Czerwiński.