Piotr Lisek z OSOT-u Szczecin zdobył w skoku o tyczce brązowy medal Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które odbywają się w Krakowie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Piotr Lisek z OSOT-u Szczecin zdobył w skoku o tyczce brązowy medal Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które odbywają się w Krakowie. Poza podium znalazł się inny tyczkarz OSOT-u, Przemysław Czerwiński.
Obaj nasi zawodnicy uzyskali 5 metrów 40 centymetrów. Lisek pokonał tę wysokość w pierwszej próbie, natomiast Czerwiński w trzeciej i został sklasyfikowany na czwartym miejscu.

Mistrzem Polski w skoku o tyczce został Paweł Wojciechowski z Zawiszy Bydgoszcz z wynikiem 5,70. Srebrny medalista Robert Sobera z AZS-u AWF Wrocław zaliczył 5,60.

W biegu na 800 metrów złoty medal zdobył Adam Kszczot z RKS-u Łódź. Natomiast Policzanin Marcin Lewandowski, reprezentujący Zawiszę Bydgoszcz, był drugi. Michał Rozmys z Barnima Goleniów na tym dystansie zajął siódme miejsce.

Dobrze w rzucie młotem spisał się Bartosz Gołdyn z Pomorza Stargard Szczeciński, który był piąty. Konkurs młociarzy pewnie wygrał faworyt mistrzostw - Paweł Fajdek z Agrosu Zamość.