TTSR 2024

Szczecinianin Damian Zieliński zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Były gratulacje, medale i tort. We wtorek kolarze torowi Piasta Szczecin podsumowali sezon, w którym zdobyli 18 medali w zawodach rangi Mistrzostw Świata, Europy i Polski.
Ostatni krążek - brąz - w indywidualnym sprincie olimpijskim zdobył Damian Zieliński. Wywalczył go w zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Europy na torze w Grenchen.

Jak mówi Zieliński, dzięki trzeciemu miejscu w Szwajcarii zyskał sporo punktów do rankingu w walce o kwalifikację do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

W rankingu europejskim do igrzysk torowiec Piasta zajmuje obecnie piąte miejsce dające prawo startu w Rio, ale musi być jeszcze w pierwszej dziewiątce rankingu światowego, który będzie znany po zawodach Pucharu Świata oraz marcowych Mistrzostwach Świata.

poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01