My Hrabiny - zapowiedź spotkania autorskiego

Skład Pogoni na mecz z Astrą Giurgiu. Mat. Pogoń Szczecin
Piłkarze Pogoni Szczecin wygrali z mistrzem Rumunii w sparingowym meczu rozegranym podczas zgrupowania w Pafos na Cyprze. Portowcy pokonali Astrę Giurgiu 3:1.
Wszystkie bramki padły w drugiej połowie środowego pojedynku. Jako pierwsi do siatki trafili Rumuni, ale później gole strzelali już tylko szczecinianie. Kolejno na listę strzelców wpisali się Adam Frączczak, Kamil Drygas i Sebastian Rudol.

Do niecodziennej sytuacji doszło pod koniec pierwszej połowy, kiedy to sędzia odgwizdał bardzo wątpliwy rzut karny za zagranie piłki ręką przez jednego z zawodników Pogoni. Wykonawca jedenastki Cristian Sapunaru uderzył piłkę lekko w sposób sygnalizowany i Jakub Słowik bez problemów obronił ten strzał. Sędzia nakazał powtórkę karnego i Daniel Niculae specjalnie przestrzelił posyłając piłkę daleko od bramki.

Arbiter podyktował także po kolejnej akcji problematyczny rzut karny dla szczecińskiej drużyny i tym razem Adam Frączczak zrewanżował się Rumunom uderzając piłkę celowo obok bramki.

W kolejnej grze kontrolnej na wyspie Afrodyty piłkarze Pogoni Szczecin w sobotę zmierzą się z rosyjskim zespołem FK Ural Ekaterinburg.

Pogoń Szczecin – Astra Giurgiu 3:1 (0:0)
0:1 - 51' Junior Morais
1:1 - 53' Adam Frączczak
2:1 - 66' Kamil Drygas
3:1 - 85' Sebastian Rudol

Pogoń Szczecin: Jakub Słowik (66' Adrian Henger) - Ricardo Nunes (58' Mateusz Lewandowski), Jarosław Fojut, Mateusz Matras (81' Robert Obst), Cornel Râpă (58' David Niepsuj) - Ádám Gyurcsó (84' Dawid Zieliński), Rafał Murawski (58' Sebastian Rudol), Mate Tsintsadze (66' Dawid Kort), Seiya Kitano (77' Gracjan Jaroch), Kamil Drygas (72' Jakub Piotrowski) - Adam Frączczak (66' Sebastian Kowalczyk).