Prowadzące w tabeli rozgrywek policzanki przegrały we wtorek na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek Impelem Wrocław 1:3. Fot. Chemik Police, źródło: www.facebook.com/kpschemikpolice
Siatkarki Chemika Police doznały drugiej porażki w Orlen Lidze. Prowadzące w tabeli rozgrywek policzanki przegrały we wtorek na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek Impelem Wrocław 1:3 w zaległym ligowym meczu.
Pierwszego seta Impel wygrał do 21. W drugiej partii mistrzynie Polski wypunktowały rywalki do 22 i był remis 1:1. Po dziesięciominutowej regulaminowej przerwie ponownie lepsze były zawodniczki z Wrocławia, które wygrały trzecią odsłonę do 21.

W czwartym secie podopieczne trenera Marka Solarewicza pokonały ekipę Jakuba Głuszaka do 19 i spotkanie zakończyło się sukcesem wrocławianek 3:1.

Do zwycięstwa Impel poprowadziła Katarzyna Konieczna, która zdobyła w tym meczu 27 punktów. Mimo porażki we Wrocławiu, siatkarki Chemika pozostały liderem Orlen Ligi.

W niedzielę, w ostatnim meczu sezonu zasadniczego, rywalem policzanek będzie aktualny wicemistrz kraju, zajmujący 11 miejsce w tabeli, Atom Trefl Sopot.