Marcin Zieliński wywalczył złoty medal mistrzostw Europy w klasie O-700 podczas zawodów rozgrywanych w miniony weekend w Żninie.
Pływające w niej motorówki mają silniki o pojemności nie większej niż 700 cm3 i osiągają prędkość nawet do 200 km/h. Jak mówił w audycji "Wszystko na gorąco" świeżo upieczony mistrz, to jego pierwszy krążek z najcenniejszego kruszcu w karierze.

- W końcu, po 18 latach startów, mogę się cieszyć z tego pierwszego złotego krążka w imprezie rangi europejskiej. Spełniłem w końcu swoje marzenia. W ten weekend od początku do końca wszystko zagrało jak należy. Zwyciężyłem w trzech wyścigach, co dało złoty medal - mówił Marcin Zieliński.

Za Zielińskim kolejne miejsca na podium Mistrzostw Europy wywalczyli dwaj Słowacy. Drugi był Marian Jung, a trzeci Robert Hencz.
Jak mówił w audycji "Wszystko na gorąco" świeżo upieczony mistrz, to jego pierwszy krążek z najcenniejszego kruszcu w karierze.