Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Pogoń Szczecin
Fot. Pogoń Szczecin
28 piłkarzy Pogoni Szczecin poleci w czwartek do Turcji na zgrupowanie. W Belek portowcy będą przygotowywać się do wiosennej części sezonu rozgrywek o mistrzostwo Polski.
Na obozie nie będą trenować Zvonimir Kozulj, który w Belgradzie przechodzi rehabilitację po zabiegu pachwiny oraz czterej gracze uczestniczący w piątkowym wypadku samochodowym - Kacper Kozłowski, Marcel Wędrychowski, Maciej Żurawski i Oskar Kalenik.

W składzie ekipy trenera Kosty Runjaića znaleźli się natomiast między innymi Kamil Drygas, który dochodzi do zdrowia po kontuzji kolana oraz młodzi piłkarze Filip Balcewicz, Kryspin Szcześniak, Kacper Cichoń, Kacper Smoliński i Dariusz Krzysztofek.

Podczas pobytu w Belek, Duma Pomorza rozegra trzy kontrolne spotkanie. Pierwszym rywalem granatowo-bordowych będzie w sobotę czwarta drużyna rumuńskiej ekstraklasy Universitatea Craiova (godz. 15.00 czasu polskiego). Zgrupowanie w Turcji potrwa do 28 stycznia.

Po powrocie do Szczecina Pogoń 1 lutego u siebie w ostatnim sparingowym meczu zagra z liderem I ligi Wartą Poznań. Tegoroczne zmagania w ekstraklasie piłkarze Pogoni Szczecin rozpoczną 9 lutego od wyjazdowego spotkania z Wisłą Płock.

Kadra na zgrupowanie w Belek:

Bramkarze: Jakub Bursztyn, Jędrzej Grobelny, Dariusz Krzysztofek, Dante Stipica

Obrońcy: Filip Balcewicz, Jakub Bartkowski, Michał Kwiecień, Igor Łasicki, Mariusz Malec, Hubert Matynia, Ricardo Nunes, David Stec, Kryspin Szcześniak, Konstantinos Triantafyllopoulos, Benedikt Zech

Pomocnicy: Kacper Cichoń, Damian Dąbrowski, Kamil Drygas, Adam Frączczak, Santeri Hostikka, Sebastian Kowalczyk, Marcin Listkowski, Tomas Podstawski, Kacper Smoliński, Srdan Spiridonović

Napastnicy: Soufian Benyamina, Paweł Cibicki, Michalis Manias

Na zgrupowanie nie pojechali: Oskar Kalenik, Kacper Kozłowski, Zvonimir Kozulj, Marcel Wędrychowski, Maciej Żurawski (kontuzje)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty