Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Puchar Ligi Mistrzów. Mat. www.twitter.com/ChampionsLeague
Puchar Ligi Mistrzów. Mat. www.twitter.com/ChampionsLeague
Na początku czerwca Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) ma rozpatrzyć odwołanie Manchesteru City od kary, którą na angielski klub nałożyła Europejska Unia Piłkarska.
UEFA na dwa sezony wykluczyła aktualnych mistrzów Anglii z piłkarskiej Ligi Mistrzów z powodu naruszenia zasad tzw. finansowego Fair Play. Manchester City ma też zapłacić grzywnę w wysokości 30 milionów euro.

Zgodnie z ogłoszonym w lutym wyrokiem UEFA, ekipie z Anglii nie wolno uczestniczyć w rozgrywkach Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie i kolejnym. Manchester City odrzuca oskarżenia, a chodzi o zawyżanie przychodów ze sponsoringu zarówno na kontach, jak i w informacjach przekazanych do europejskiej centrali piłkarskiej. Przepisy UEFA mają na celu zapobieżenie sytuacjom, w których powiązane z właścicielami klubów organizacje lub instytucje wpłacają na klubowe konta bardzo wysokie kwoty firmując je mianem umów sponsorskich.

W sprawie Manchesteru City UEFA uskarżała się również na trudności, które kierownictwo angielskiego klubu miało stwarzać w działaniach prowadzących do wyjaśnienia ewentualnych nieprawidłowości.

Trybunał Arbitrażowy rozpatrzy odwołanie angielskiego klubu między 8 i 10 czerwca.

Broniący tytułu Manchester City zajmuje 2. miejsce w tabeli Premier League, ale do prowadzącego Liverpoolu traci po 29. kolejkach aż 25 punktów. Angielska ekstraklasa piłkarska ma w czerwcu wznowić rozgrywki.

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Manchester City wygrał na wyjeździe z Realem Madryt 2:1.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty