Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Arkadiusz Milik. Fot. twitter.com/sscnapoli
Arkadiusz Milik. Fot. twitter.com/sscnapoli
O tym czy, a jeśli tak, to kiedy rozpoczną się przerwane w marcu rozgrywki piłkarskie we Włoszech, dowiemy się 28 maja. Tego dnia odbędzie się decydujące spotkanie ministra sportu Vincenzo Spadafory z szefem włoskiego związku piłkarskiego Gabriele Graviną.
Wieczorem w wywiadzie dla telewizji publicznej RAI powiadomił o tym minister Spadafora. Zapewnił, że zależy mu, by dokończyć rozgrywki. Rządowy Komitet Techniczno-naukowy zaakceptował opracowany przez związek futbolowy nowy protokół określający środki bezpieczeństwa, które będą obowiązywać podczas wspólnych treningów. Szczegóły mają być opublikowane niebawem.

Z poprzedniego protokołu opracowanego przez związek futbolowy i zarząd Ligi wynikało, że piłkarze mogą ćwiczyć wspólnie z piłką, ale zachowując odległość bezpieczeństwa co najmniej dwóch metrów. Nie jest jasne czy ulegnie to zmianie.

Podano natomiast do wiadomości, że jeśli któryś z piłkarzy zakazi się koronawirusem, zostanie izolowany, a wszyscy pozostali członkowie ekipy przejdą testy. Niezakażeni będą mogli nadal trenować, ale na zamkniętym zgrupowaniu przechodząc częste badania.

Związek futbolowy wydał oświadczenie, że zgodnie z dekretem rządowym, rozgrywki nie rozpoczną się przez 14 czerwca. Wszyscy jednak liczą, że uda się przystąpić do gry w sobotę 13 czerwca, a najpóźniej we środę 17 czerwca.

Liderem Serie A jest Juventus Turyn, który na 12 kolejek do zakończenia rozgrywek ma 63 punkty i o punkt wyprzedza Lazio Rzym oraz o 9 pkt Inter Mediolan, który rozegrał o mecz mniej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty