Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. pixabay.com / RoboMichalec (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / RoboMichalec (CC0 domena publiczna)
Szwedzki Urząd Zdrowia Publicznego przed wydaniem zgody na wznowienie rozgrywek piłkarskiej ekstraligi, rozważa wprowadzenie zakazu pokazywania meczów w pubach i restauracjach. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma być podjęta w przyszłym tygodniu.
Władze sanitarne są zaniepokojone tym, że kibice piłki nożnej pozbawieni możliwości oglądania meczów na stadionie, będą chcieli to robić w punktach gastronomicznych. Zdaniem ekspertów, może to zwiększyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dlatego urzędnicy rozważają wprowadzenie zakazu pokazywania transmisji telewizyjnych meczów szwedzkiej ekstraligi w barach i restauracjach.

- Takie przepisy mogą przyczynić się do rozwiązania tego problemu - mówił w szwedzkiej telewizji Anders Tegnell, główny epidemiolog kraju.

Właściciel praw do transmisji telewizyjnych meczów Allsvenskan twierdzi, że biorąc pod uwagę umowy licencyjne na pokazywanie rozgrywek przez restauracje i bary, wydanie takiego zakazu będzie niezwykle trudne do wyegzekwowania.

O tym, kiedy wznowione zostaną rozgrywki ligowe i pod jakimi warunkami, zdecyduje Urząd Zdrowia Publicznego w przyszłym tygodniu. Kobieca ekstraklasa ruszy w Szwecji 28 czerwca.

W Szwecji nie ma obowiązku noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. Kontrole służb sanitarnych, przeprowadzone w barach i restauracjach pokazały, że ich klienci nie zachowują bezpiecznej odległości między sobą.
Relacja Przemysława Gołyńskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty