Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Gyselle Silva nie będzie już siatkarką klubu Grupa Azoty Chemik Police w nowym sezonie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Gyselle Silva nie będzie już siatkarką klubu Grupa Azoty Chemik Police w nowym sezonie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zmiana w zespole mistrzyń Polski. Gyselle Silva nie będzie już siatkarką klubu Grupa Azoty Chemik Police w nowym sezonie.
Kubanka planowała zostać w Chemiku, ale musiała zrezygnować z występów w polickim klubie, ponieważ spodziewa się dziecka. 28-letnia zawodniczka była jedną z najbardziej ofensywnych siatkarek Chemika w minionym sezonie. Atakująca zdobyła 249 punktów w 18 ligowych spotkaniach. Silva została wybrana MVP finałowego turnieju Pucharu Polski w Nysie prowadząc ekipę tureckiego trenera Ferhata Akbasa do zwycięstwa w finale z Developresem SkyRes Rzeszów. Gyselle Silva oprócz Pucharu Polski podczas rocznego pobytu w Chemiku zdobyła także mistrzostwo kraju i Superpuchar Polski.

Kubanka jest czwartą siatkarką, która w nowym sezonie nie będzie grać w polickiej drużynie. Wcześniej z klubem Grupa Azoty Chemik Police pożegnały się Ukrainka Irina Truszkina oraz Pola Nowakowska i Ewelina Polak. Ważne kontrakty z Chemikiem na nowy sezon mają natomiast Marlena Kowalewska, Iga Wasilewska i Kubanka Wilma Salas.
Relacja Artura Dyczewskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty