Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Agnieszka Bednarek jest piątą siatkarką, która po tym sezonie rozstała się z polickim klubem. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Agnieszka Bednarek jest piątą siatkarką, która po tym sezonie rozstała się z polickim klubem. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Grupa Azoty Chemik Police bez Agnieszki Bednarek w nowym sezonie Tauron Ligi. Doświadczona siatkarka postanowiła zakończyć sportową karierę.
Agnieszka Bednarek w polickim klubie spędziła siedem sezonów. 34-letnia środkowa bloku z Chemikiem zdobyła sześć mistrzostw Polski, pięć Pucharów Polski i trzy Superpuchary Polski. W sumie "Dudi" w swojej 15-letniej karierze wywalczyła siedem tytułów mistrzyń kraju, siedem Pucharów Polski, sześć Superpucharów Polski i Puchar CEV zdobyty z Muszynianką Muszyna w 2013 roku.

Bednarek przez wiele lat grała także w reprezentacji Polski, z którą zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w 2009 roku i srebro igrzysk europejskich przed pięcioma laty. W 2008 roku wzięła udział w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Agnieszka Bednarek jest piątą siatkarką, która po tym sezonie rozstała się z polickim klubem. Wcześniej z Chemika odeszły Ukrainka Irina Truszkina, Pola Nowakowska, Ewelina Polak i Kubanka Gyselle Silva, która spodziewa się dziecka. Ważne kontrakty z Chemikiem na nowy sezon mają podpisane natomiast Marlena Kowalewska, Iga Wasilewska, Kubanka Wilma Salas i Martyna Grajber.
Relacja Artura Dyczewskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty