Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Pogoń Szczecin
Fot. Pogoń Szczecin
Za dwa dni piłkarze Pogoni Szczecin powrócą do rozgrywek o mistrzostwo Polski przerwanych w połowie marca z powodu pandemii koronawirusa.
Zawodnicy trenera Kosty Runjaića szlifują formę na boisku natomiast szczeciński klub szykuje się organizacyjnie do meczu z Zagłębiem Lubin.

Pogoń - jak mówi rzecznik prasowy szczecińskiego klubu, Krzysztof Ufland - musi odpowiednio przygotować stadion, aby spełniał wymogi organizacji ligowego meczu w warunkach zagrożenia epidemicznego.

- Jest mnóstwo wytycznych i ze strony PZPN i Ekstraklasy S.A, jest wiele stref, do których wstęp poszczególne osoby. Taką ważną strefą w trakcie meczu będzie tzw. strefa zero, do niej będą mieć tylko wstęp osoby, które przeszły tryb sportowej izolacji, były przebadane i co do nich nie ma wątpliwości, że są zdrowe - powiedział.

Podczas piątkowego meczu pracować będzie 15 dziennikarzy i 10 fotoreporterów, dla których klub przygotowuje nową trybunę prasową. Jak dodaje rzecznik Pogoni, zmiany są również na murawie boiska.

- Przeniesiono o kilka metrów murawę, trzeba było przenieść chociażby stanowiska kamer po to, żeby widz, który będzie później oglądał mecz w telewizji miał jak największy komfort i widział wszystko tak jak oglądać powinien - dodał.

Piątkowy mecz piłkarzy Pogoni z Zagłębiem Lubin rozpocznie się o godzinie 20.30 na stadionie przy ul. Twardowskiego w Szczecinie.
Relacja Artura Dyczewskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty