Pierwszy raz w swojej 124-letniej historii odwołany został maraton w Bostonie. To kolejna wielka impreza sportowa światowego formatu, która w USA nie może się odbyć ze względu na epidemię koronawirusa.
Bieg ten należy do najważniejszych na świecie cyklicznie rozgrywanych i ma swoją wyjątkową historię.

Na początku kwietnia, kiedy bieg zawsze jest rozgrywany, imprezę przeniesiono na wrzesień. Już to było ewenementem. Nigdy wcześniej w historii nie doszło do takiej sytuacji. Teraz władze Bostonu poinformowały, że ze względu na pandemię musi być ona całkowicie odwołana.

- 124. maraton bostoński ze względu na zdrowotne bezpieczeństwo uczestników nie może się w tym roku odbyć. Nie widzimy możliwości, aby taka rywalizacja mogła mieć miejsce. Zbyt duża liczba startujących sprawi, że nie możliwe będzie utrzymanie dystansu społecznego – mówił burmistrz Bostonu Marty Walsh.

Zawody te rozgrywane były nawet podczas I i II wojny światowej. Tym razem przegrały z koronawirusem. Na tegorocznej liście startowej znalazło się ponad 31 tysięcy zawodniczek i zawodników ze 119 krajów. To najstarszy bieg maratoński na świecie. Blisko trzy dekady temu wygrała je Polka - Wanda Panfil-Gonzales.