Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Grzegorz Krychowiak. Fot. www.fclm.ru
Grzegorz Krychowiak. Fot. www.fclm.ru
Rosja to kolejny kraj w którym w czerwcu zostaną wznowione piłkarskie rozgrywki. Ekstraklasa wróci do gry 19 czerwca, a 5 dni później zostanie rozegrany ostatni ćwierćfinał krajowego pucharu. Rosyjski Związek Piłki Nożnej wyraził zgodę na otwarcie trybun dla kibiców.
Rosyjscy piłkarze nie grają od połowy marca. W Premier Lidze po 22 kolejkach w pierwszej trójce są: Zenit Sankt Petersburg, Lokomotiw Moskwa i FK Krasnodar. Finał ligi zaplanowano na 22 lipca, a Pucharu Rosji na 25 lipca.

Piłkarskie władze w porozumieniu ze służbami sanitarnymi wyraziły zgodę na wpuszczenie kibiców na stadiony. Zajętych może być jednak tylko 10% miejsc. Ponad to kibice muszą mieć założone maseczki i rękawiczki i mogą ze sobą wnieść jedynie wodę do picia. Rosyjski Związek Piłki Nożnej ograniczył również kontakt drużyn piłkarskich oraz zawodników z kibicami. Nie będzie wymiany koszulek, zdjęć, maskotek i innych gadżetów, ani składania autografów.

Do zakończenia sezonu pozostaje 8 kolejek. Broniący tytułu Zenit Sankt Petersburg ma 50 punktów i o 9 pkt wyprzedza Lokomotiw Moskwa oraz FK Krasnodar.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty