Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Decyzja miała zapaść w czwartek, ale nie zapadła. Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej nie ukarała jeszcze Cracovii za praktyki korupcyjne z sezonu 2003/04.
Rzecznik dyscyplinarny PZPN Adam Gilarski nie zaakceptował kary, którą zaproponował krakowski klub. Podkreślił, że rozbieżności między stronami były zbyt duże.

Przewodniczący komisji Dyscyplinarnej PZPN Mikołaj Bednarz oświadczył, że wyrok powinien zapaść najdalej za dwa tygodnie.

Zarzuty korupcyjne dotyczą okresu, kiedy Cracovia walczyła o awans do ekstraklasy. Podstawą działań Komisji Dyscyplinarnej PZPN jest wyrok sądowy z 30 stycznia br., skazujący byłego sędziego piłkarskiego Jacka P. na 2 lata i 8 miesięcy pozbawienia wolności oraz współpracującego z nim byłego członka Rady Nadzorczej Cracovii, Rafała R. na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata.

Cracovii grozi kara w postaci ujemnych punktów oraz grzywna; klub nie musi natomiast obawiać się degradacji do niższej klasy rozgrywek.

Cracovia to najbliższy rywal piłkarzy Pogoni Szczecin w grupie mistrzowskiej PKO BP Ekstraklasy, (mecz w poniedziałek w Krakowie), a także rywal Portowców w walce o mistrzostwo Polski w przyszłym sezonie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty