Piłkarze Pogoni nadal bez zwycięstwa w grupie mistrzowskiej ekstraklasy.
Szczecinianie przegrali w poniedziałek na wyjeździe z Cracovią Kraków 1:2 w ostatnim meczu 33. kolejki rozgrywek. Do przerwy po samobójczym golu obrońcy portowców Austriaka Benedikta Zecha "Pasy" prowadziły 1:0. Drugą bramkę dla Cracovii w 76 minucie strzelił Holender Pelle van Amersfoort. Honorowego gola dla granatowo-bordowych w pierwszej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy zdobył Ricardo Nunes.

Duma Pomorza mogła osiągnąć lepszy rezultat, ale zabrakło skuteczności i odrobiny szczęścia. W pierwszej połowie jeszcze przy bezbramkowym remisie Kamil Drygas uderzył w poprzeczkę, natomiast na początku drugiej odsłony do remisu mógł doprowadzić Sebastian Kowalczyk, jednak piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Po poniedziałkowej porażce w Krakowie drużyna trenera Kosty Runjaića nadal zajmuje 8. miejsce w tabeli rozgrywek. W kolejnym meczu grupy mistrzowskiej piłkarze Pogoni w niedzielę w Szczecinie zmierzą się z Jagiellonią Białystok.