Portowcy - po bramce Adama Frączczaka z rzutu karnego - objęli prowadzenie w 23 minucie meczu. Fot. twitter.com/PogonSzczecin
Piłkarze Pogoni sprawili niespodziankę w grupie mistrzowskiej Ekstraklasy. Szczecinianie zremisowali na wyjeździe z wyżej notowanym Śląskiem Wrocław 2:2 w 35. kolejce rozgrywek.
Portowcy - po bramce Adama Frączczaka z rzutu karnego - objęli prowadzenie w 23 minucie meczu. To 51. gol w Ekstraklasie kapitana Pogoni. Do remisu w 29. minucie strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego doprowadził Hiszpan Israel Puerto.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy drugiego gola dla Śląska strzelił Przemysław Płacheta. Bramkę na wagę jednego punktu dla Dumy Pomorza w 84. minucie zdobył Kacper Smoliński. To pierwszy gol 19-letniego wychowanka Pogoni w ekstraklasie swoim drugim ligowym występie.

Po niedzielnym remisie ekipa trenera Kosty Runjaića nadal zajmuje 8. miejsce w tabeli.

W kolejnym meczu grupy mistrzowskiej Ekstraklasy piłkarze Pogoni - w środę w Szczecinie - zmierzą się z Piastem Gliwice.