Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Kacper Smoliński. Fot. Pogoń Szczecin
Kacper Smoliński. Fot. Pogoń Szczecin
Do Pogoni trafił na pierwszy trening w wieku 7 lat. Kacper Smoliński w Granatowo-bordowych barwach przeszedł wszystkie etapy szkolenia i obecnie gra w zespole trenera Kosty Runjaića.
19-letni piłkarz w swoim drugim występie w Ekstraklasie zdobył swojego debiutanckiego gola. Pomocnik portowej drużyny ustalił wynik niedzielnego meczu ze Śląskiem Wrocław zakończonego remisem 2:2.

Kacper Smoliński nie ukrywa, że pierwsza w karierze bramka w Ekstraklasie dla Pogoni wiele dla niego znaczy.

- Klub wiele dla mnie znaczy, gram tutaj od 7. roku życia, wychowałem się w Pogoni i cieszę się, że na ekstraklasowych boiskach strzeliłem bramkę właśnie dla Pogoni. Podbiegłem do naszej ławki rezerwowych, był tam Adam Frączczak, przybiłem mu "piątkę", był też tzw. przytulas, bo Adam bardzo długo gra w Pogoni, jest naszym prawdziwym, z krwi i kości, kapitanem, bardzo się cieszę, że świętowałem z nim bramkę - powiedział.

Piłkarze Pogoni w kolejnym meczu grupy mistrzowskiej Ekstraklasy - w środę w Szczecinie - zmierzą się z Piastem Gliwice. Dla Kacpra Smolińskiego może to być pierwszy występ w portowej drużynie na stadionie przy ulicy Twardowskiego w Ekstraklasie.
Kacper Smoliński nie ukrywa, że pierwsza w karierze bramka w Ekstraklasie dla Pogoni wiele dla niego znaczy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty