Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

28. edycja tenisowego turnieju Pekao Szczecin Open odbędzie się w przyszłym roku. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
28. edycja tenisowego turnieju Pekao Szczecin Open odbędzie się w przyszłym roku. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Tenisowy turniej Pekao Szczecin Open nie odbędzie się w tym roku. Zaplanowana w dniach 14-20 września 28. edycja challengera z powodu pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie została przeniesiona na 2021 rok.
Jak mówi dyrektor turnieju Pekao Szczecin Open, Krzysztof Bobala wpływ na taką decyzję organizatorów i sponsorów - oprócz warunków epidemicznych - miała również sytuacja związana z rankingiem tenisistów i kryteriami ATP.

- Niejasna jest sytuacja rankingów zawodników. Nie wiemy, czy te rankingi zachowane, czy w pewnym momencie zostaną odcięte, czy dalej zawodnicy będą mogli zdobywać punkty. To też jest kwestia tego, że wielu zawodników będzie się bało przyjechać do Polski. Pamiętajmy, że nie mamy pełnej siatki połączeń lotniczych, nawet do Berlina, jeżeli mówimy, że Berlin jest naszym lotniskiem, ale też do Warszawy i tym podobne rzeczy... Nikt z ATP nie jest mi w stanie określić jak będą wyglądały ew. całe cykle po wznowieniu, choć nie wiadomo, czy on się wznowi - powiedział.

28. edycja tenisowego turnieju Pekao Szczecin Open odbędzie się w przyszłym roku, tydzień po wielkoszlemowym US Open prawdopodobnie również w dniach 14-20 września.
Nikt z ATP nie jest mi w stanie określić jak będą wyglądały ew. całe cykle po wznowieniu, choć nie wiadomo, czy on się wznowi - powiedział.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty