Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Paweł Stępień. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Paweł Stępień. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Polska Unia Boksu reaguje po walce szczecińskiego pięściarza o tytuł mistrza Polski wagi półciężkiej.
W sobotę w walce wieczoru po 10 rundach Paweł Stępień pokonał na punkty Marka Matyję z Wrocławia. Sędziowie wypunktowali dwukrotnie 97-93 na korzyść Stępnia i ku zaskoczeniu jeden z sędziów zupełnie na odwrót: 98-93 dla Matyi.

Punktacja jednak może się zmienić. Polska Unia Boksu opublikowała oświadczenie, w którym pisze, że postanawia wyznaczyć nowy panel sędziowski. Arbitrzy obejrzą i wypunktują pojedynek raz jeszcze. Na podstawie punktacji zapadną dalsze decyzje Polskiej Unii Boksu.

Natomiast sędzia, który wypunktował zwycięstwo zawodnika z Wrocławia, Piotr Kozłowski nie będzie brany pod uwagę przy kolejnych obsadach.

Pięściarze Paweł Stępień i Marek Matyja spotkali się w ringu po raz drugi. Już w ubiegłym roku walka miała wyłonić mistrza Polski wagi półciężkiej ale tak się nie stało, bo sędziowie orzekli o remisie.

Z kolei w sobotę, w rewanżu, w walce wieczoru w Augustowie tytuł zdobył Paweł Stępień. Chęć stoczenia pojedynku z naszym mistrzem zapowiedział już kanadyjski pięściarz Ryan Ford.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty