Trzy medale: złoty, srebrny i brązowy, zdobyli reprezentanci zachodniopomorskich klubów w pierwszym dniu lekkoatletycznych Mistrzostw Polski odbywających się we Włocławku.
Mistrzem kraju w biegu na 1500 metrów został Michał Rozmys z Barnima Goleniów, który wyprzedził wychowanka UKL-u Ósemka Police - Marcina Lewandowskiego z Zawiszy Bydgoszcz. Na tym samym dystansie w rywalizacji kobiet brąz wywalczyła Renata Pliś z Maratonu Świnoujście. Mistrzynią kraju została Sofia Ennaoui, była zawodniczka MKL-u Szczecin. W ostatniej piątkowej konkurencji biegu na 3000 metrów przez przeszkody srebrny medal zdobyła Mariola Ślusarczyk z Barnima Goleniów, która przegrała jedynie z Matyldą Kowal z Resovii Rzeszów.

Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce potrwają we Włocławku do niedzieli.