Patryk Dobek. Fot. Paweł Skraba
Patryk Dobek z MKL-u Szczecin i Wiktoria Wojewódzka z OSOT-u Szczecin zdobyli złote medale w drugim dniu lekkoatletycznych Mistrzostw Polski odbywających się we Włocławku.
22-letnia szczecinianka wygrała konkurs skoku o tyczce kobiet z wynikiem 4.20 uzyskanym w pierwszym skoku. Tyle samo skoczyła faworytka zawodów Kamila Przybyła, ale pokonała poprzeczkę zawieszoną na tej wysokości w drugiej próbie. To pierwszy w karierze tytuł mistrzyni kraju seniorek Wiktorii Wojewódzkiej.

W skoku o tyczce mężczyzn ze startu zrezygnował Piotr Lisek. Zawodnik OSOT-u Szczecin pojawił się na rozbiegu, ale na rozgrzewce nie mógł biegać z powodu nie do końca wyleczonego urazu nogi, którego doznał dziesięć dni temu podczas Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy.

Patryk Dobek był najlepszy w biegu na 400 metrów przez płotki. Szczecinianin uzyskał wynik 50.07 i jest to jego najlepszy rezultat w tym sezonie.