Mistrz Polski za mocny dla piłkarzy ręcznych Sandry SPA Pogoni. Szczecinianie tym razem nie sprawili niespodzianki w Superlidze.
Drużyna trenera Rafała Białego po wygranej we własnej hali z wicemistrzem kraju Orlenem Wisłą Płock na inaugurację nowego sezonu, w piątek przegrała na wyjeździe z zespołem Łomża Vive Kielce 22:37. Losy piątkowego spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, bowiem do przerwy portowcy przegrywali z mistrzem Polski 10:23. W drugiej odsłonie nadal na parkiecie dominowali kielczanie, którzy ostatecznie zdobyli trzy punkty po zwycięstwie różnicą 15 bramek 37:22.

W kolejnym meczu Superligi szczypiorniści Sandry SPA Pogoni 19 września w Szczecinie zmierzą się z Wybrzeżem Gdańsk.

Łomża VIVE Kielce - Sandra Spa Pogoń Szczecin 37:22 (23:10)

Łomża Vive: Kornecki, Wolff - Vujović 2, Olejniczak 5, Sićko 3, A. Dujshebaev 1, Kulesz 3, Moryto 7, Thrastarson, Surgiel 3, Fernandez Perez, Kaczor 2, D. Dujshebaev 6, Karalek 3, Gudjonsson 2,

Sandra SPA Pogoń: Gawryś - Telenga, Wrzeiński 1, Wąsowski 2, Gierak, Krupa 3, Bosy 5, Biernacki 3, Krysiak, Matuszak, Rybski 2, Zaremba 5, Fedeńczak 1