autopromocja

Podział punktów na Twardowskiego. Piłkarze Pogoni zremisowali z Wisłą Kraków 2:2 w trzeciej kolejce rozgrywek o mistrzostwo Polski.
Dla portowców był to pierwszy występ na swoim stadionie w tym sezonie ekstraklasy. Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla Białej Gwiazdy, bo już w 3 minucie gola strzelił Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem Jean Carlos Silva. W 8 minucie samobójcze trafienie zaliczył obrońca Wisły Lukas Klemenz i do przerwy był remis 1:1. W drugiej połowie w 57 minucie gola zdobył Hiszpan Chuca i krakowianie ponownie objęli prowadzenie. Do remisu w ostatniej akcji meczu doprowadził Grek Konstantinos Triantafyllopoulos, który strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Dąbrowskiego umieścił piłkę w bramce.

Napastnik Pogoni Adrian Benedyczak przyznał, że celem było zwycięstwo, ale trzeba cieszyć się z remisu uratowanego w końcówce niedzielnego spotkania.

- Myślę, że z przebiegu meczu ten punkt jest ważny, ponieważ strzeliliśmy w ostatniej minucie bramkę i sędzia zakończył spotkanie. Choć wiadomo, że mieliśmy jakby inny pomysł na mecz, chcieliśmy wygrać i zdobyć trzy punkty. Dawno tutaj nie graliśmy, był to jakby pierwszy mecz u siebie w tym sezonie, dla nas bardzo ważny. Szkoda, że nie udało się zdobyć tych trzech punktów, ale myślę, że z przebiegu gry to możemy być zadowoleni z tego jednego punktu - mówił Benedyczak.

Ekipa trenera Kosty Runjaića po tym remisie zajmuje 6 miejsce w tabeli ze stratą pięciu punktów do prowadzącego Górnika Zabrze. W kolejnym meczu ekstraklasy piłkarze Pogoni w sobotę w Szczecinie zmierzą się z wiceliderem rozgrywek Śląskiem Wrocław.

Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 2:2 (1:1)
0:1 - Jean Carlos Silva 3'
1:1 - Lukas Klemenz (sam.) 8'
1:2 - Chuca 57'
2:2 - Konstantinos Triantafyllopoulos 90'

Składy:
Pogoń: Dante Stipica - David Stec, Konstantinos Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Hubert Matynia - Damian Dąbrowski, Kamil Drygas (64' Maciej Żurawski), Kacper Smoliński (68' Santeri Hostikka) - Michał Kucharczyk (68' Sebastian Kowalczyk), Alexander Gorgon (80' Paweł Cibicki) - Adam Frączczak (64' Adrian Benedyczak)

Wisła: Mateusz Lis - Dawid Szot, Lukas Klemenz (46' Stefan Savić), Rafał Janicki, Maciej Sadlok -Vullnet Basha (84' Michał Mak), Gieorgij Żukow - Yaw Yeboah (65' David Niepsuj), Chuca (84' Rafał Boguski), Dawid Abramowicz - Jean Carlos Silva (65' Fatos Beciraj)

Żółte kartki: Smoliński, Gorgon (Pogoń) oraz Sadlok (Wisła)