Fin Valtteri Bottas z Mercedesa wygrał wyścig na torze w Soczi o Grand Prix Rosji. To 10. runda mistrzostw świata Formuły 1.
Drugie miejsce zajął Holender Max Verstappen (Red Bull Racing), a podium uzupełnił zespołowy kolega zwycięzcy - Brytyjczyk Lewis Hamilton. Dodatkowy punkt za najlepszy czas jednego okrążenia zdobył Bottas.

Na 14. miejscu linię mety przekroczył Kimi Raikkonen (Alfa Romeo Racing ORLEN). Fin, dla którego był to 322. wyścig w karierze, wyrównał w ten sposób rekord należący do Brazylijczyka Rubensa Barrichello.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw utrzymał Hamilton. Brytyjczyk (205 pkt) wyprzedza o 44 punkty Bottasa oraz o 77 punktów Verstappena.

Następna runda - Grand Prix Eifel - 11 października na niemieckim torze Nuerburgring.