Jagiellonia Białystok wygrała z Lechem Poznań 2:1 (1:0) w meczu 7. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.
Gole dla zwycięzców strzelili Taras Romanczuk (2') i Maciej Makuszewski (68'). Jedyne trafienie dla gości zanotował w 82. minucie z rzutu karnego Jakub Moder.

Trener Jagiellonii - Bogdan Zając chwalił grę swoich podopiecznych. - Nie ma co ukrywać, że zwycięstwo cieszy. Determinacja, wola walki od pierwszej minuty do ostatniego gwizdka sędziego - pomogło nam w zwycięstwie, ale nie ma co ukrywać, że zdecydowały umiejętności.

Szkoleniowiec Lecha - Dariusz Żuraw wyliczał błędy swojego zespołu. - Pozostaje mi pogratulować zespołowi Jagielloni zdobycia trzech punktów. To był słaby mecz w naszym wykonaniu, w grze ofensywnej graliśmy zbyt chaotycznie, brakowało spokoju.

W innych sobotnich spotkaniach Cracovia wygrała z Piastem Gliwice 1:0 (1:0), a Górnik Zabrze przegrał z Rakowem Częstochowa 1:3 (1:2). W tabeli prowadzi Raków (16 pkt) przed Górnikiem i Zagłębiem Lubin (po 13 pkt). Jagiellonia - 4. (11 pkt), Lech - 7. (8 pkt), Cracovia - 10. (5 pkt), Piast - 16. (1 pkt). Kolejka potrwa do poniedziałku.
Trener Jagiellonii - Bogdan Zając chwalił grę swoich podopiecznych.
Szkoleniowiec Lecha - Dariusz Żuraw wyliczał błędy swojego zespołu.