autopromocja

Piłkarze ręczni Sandry SPA Pogoni nie zwalniają tempa w rozgrywkach o mistrzostwo Polski.
Szczecinianie pokonali MMTS Kwidzyn 31:25 prowadząc do przerwy 12:11. To czwarte zwycięstwo ekipy trenera Rafała Białego w piątym spotkaniu Superligi w tym sezonie.

Zdaniem najskuteczniejszego zawodnika portowej drużyny, zdobywcy siedmiu bramek Pawła Krupy, o sukcesie zadecydowała mocna gra w obronie i dobry atak.

- Bardzo twarda obrona i konsekwentna gra w ataku. Też ta kontra w drugie tempo była dobra, nie na wariata. Jeżeli nie było rzutu zatrzymywaliśmy i graliśmy dalej atak pozycyjny. To były bramki. Całe szczęście, że w tej drugiej połowie udało nam się w końcu odejść na kilka bramek i dociągnąć to na spokojnie do końca - mówi Krupa.

Po wtorkowej wygranej szczecinianie zajmują 3 miejsce w tabeli rozgrywek i mają tyle samo punktów co lider Łomża Vive Kielce i drugie Azoty Puławy. W kolejnym meczu Superligi szczypiorniści Sandry SPA Pogoni Szczecin w sobotę na wyjeździe zmierzą się z Gwardią Opole.

Sandra Spa Pogoń Szczecin - MMTS Kwidzyn 31:25 (12:11)

Sandra Spa Pogoń: Terekhof (8/18 - 31 proc.), Gawryś (1/6 - 14 proc.) - Wrzesiński, Wąsowski, Gierak 3, Krupa 7, Bosy 2, Biernacki 3, Krysiak 5, Matuszak 2, Rybski 4 (4/4), Zaremba 3, Fedeńczak 2 (0/1).
Karne: 4/5.
Kary: 10 min. (Wąsowski - 4 min., Gierak, Rybski, Zaremba - 2 min.).

MMTS: Szczecina (8/17 - 32 proc., Dudek (1/6 - 14 proc.), Matlęga (1/8 - 11 proc.) - Orzechowski 1, Kryński 3, Peret 2, Zieniewicz 3, Kutyła 1, Biegaj 2, Potoczny 2, Nastaj 3, Szyszko 6 (5/5), Landzwojczak, Jankowski 2, Przytuła.